Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Szeretnék venni egy 1971-es...

Szeretnék venni egy 1971-es évjáratú 250 köbcentis, MZ Trophy motorkerékpárt. Szürke forgalmija van, eredeti rendszámmal. Körülbelül mennyi pénz lenne?

Figyelt kérdés
amíg eljutnék vele addig hogy át van íratva a nevemre, van egy friss műszaki vizsgája+ törzskönyv? Esetleg utána egy OT-s rendszám, és a veterán biztosítás. Mit hol tudnék elintézni? Lehet ilyen esetben kérni útvonalengedélyt, ha lábán messzebbről hoznám és nem szeretném hogy véletlenül egy igazoltatást kapjak?
2011. jan. 9. 23:16
 1/1 anonim ***** válasza:
Ha megvan a szürke forgalmi és van adásvételid az abban szereplő utolsó tulajdonostól akkor minden úgy megy mint egy sima átíratásnál (aminek az aktuális árait a neten megtalálod). Mivel nincs műszakija, ezért - ha jól tudom - először le kell majd műszakiztatnod (ennek szabott hatósági ára van), aztán biztosítást kötnöd (ez az összeg sokat eltérhet biztosítóktól, korodtól, lakhelyedtől függően) és utána mehetsz átíratni. Szerintem egyszerűbb feltolni egy sima utánfutóra, lerögzíteni és úgy szállítani, én így vettem 80 km-ről Pancsit. Az OT-s rendszám más tészta, a MAVAMSZ-nál tudsz utánanézni ( [link] ha tényleg minden porcikája eredeti a gépnek, akkor érdemes lehet azonnal ebben gondolkodni.
2011. jan. 9. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!