Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » MÁV biztosítós voltam és...

Qvasz kérdése:

MÁV biztosítós voltam és balesetet okoztam. Behajthatják rajtam a kárt?

Figyelt kérdés
Tavaly nyár elején hátulról belementem egy autósba, nem adtam betétlapot, hanem a rendőrség volt kint és az állapította meg, hogy én vagyok a hibás. megkaptam a büntetést, de akinek kárt okoztam küldött egy levelet hogy adjak neki 100eFT ot mert CASCOjával csináltatta meg az autóját és 100eFT önrész kellett fizetnie. Be is perel ha nem fizetem ki neki. De nekem akkor volt érvényes kötelező biztosításom hiszen akkor még nem szünt meg a MÁV biztosító. Jogosan követelik rajtam a pénzt?
2009. jan. 30. 21:18
 1/2 anonim ***** válasza:
Szerintem nem. Érvényes köteleződ volt, megcsináltathatta volna annak terhére is. De mivel a szerviz (akkor már) nem szivesen vállalt mávos ügyfelet, ezért csináltatta cascora. Gondolom azóta is van köteleződ, ez nem lehet gond. (én is mávos voltam)
2009. jan. 30. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ha ő nem ment el a máv biztosítóhoz (vagy utódbiztosítójához) a rendőrségi határozattal, akkor ő nem intézte rendesen a saját ügyét, te nem vagy köteles fizetni!

ha Cascóra csináltatta meg az önhibán kívüli kárt, akkor vagy a teljes kártérítést kell követelnie a te biztosítódtól, vagy semmit.

De semmiképpen nem tőled, ha volt érvényes köteleződ

2009. jan. 31. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!