Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Ha eladom az autóm külföldi...

Ha eladom az autóm külföldi állampolgárnak sima magyar adásvételivel, akkor ezzel a papírral én kivonathatom a forgalomból?

Figyelt kérdés
Adott egy autó, amit fillérekért tudnék eladni. Következő autóm is ilyen lesz, tehát alkatrésznek megtartanám. Írnék egy adásvételit egy erdélyi, román állampolgárral. Azaz exportra eladom az autót. Akkor az itthon teljesen hivatalosan kivonásra kerülhet, és a vevőnek se kötelessége forgalomba helyeznie kinn, ugye?
2011. jan. 30. 11:19
 1/4 anonim ***** válasza:
Èn úgy tudom hogy akkor is ki kell vetetned forgalomból. Vagy is normál esetben a külföldi megveszi, majd az országában bejelnti, kap egy új rendsámot, neked meg be kell otthon a hivatalba a régi rendszámmal menned és kivonatnod a forgalomból, de gondolom ekkor be kell mutatnod hogy mit tettél az autóval, vagy is hogy leadtad pl bontóban vagy eladtad.
2011. jan. 30. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

Ha jól értem ez az adásvételi csak szinlelt volna az miatt,hogy az autót költségek nélkül alkatrésznek megtartsd.

Ha ez a célod,akkor teljesen felesleges.Egyszerüen vonasd ki végleg a forgalomból.

A kérdésedre viszont csak adásvételivel nem tudod kijelenteni,ha külföldre adod el,mert el veszik a rendszámot.Ahhoz ,hogy kint bejelentik e vagy sem a magyar hat.nak semmi köze!Üdv

2011. jan. 30. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszi! Az adásvételi színlelt lenne. Ugyanis Ha ki akarom vonatni bontóba kell adni. De nekem kellene a kocsi alkatrésznek. Az ötlet onnan jött, hogy az internet tele van osztrák papíros használtautóval. Gondolom ott így müködik. Eladja Magyarországra, ő ott lejelenti, hogy eladta, ausztriából kivonják a forgalomból. Itthon meg forgalomba helyezhető, ha akarjuk. De mehet alkatrésznek is. Az már nem érdekel senkit. Ugye itt az a gond, hogy ha magyar állampolgárral írnék adásvételit, akkor őt megbüntetnék átiratás elmulasztása miatt.
2011. jan. 30. 16:29
 4/4 anonim válasza:
Szia! Kérdeznék tőled a régi kérdéseddel kapcsolatban! Most ugyanabban a cipőben mint régen te. Nekem is van egy "roncsom" ami alkatrésznek még tökéletes lenne. Annak idején sikerült ez a külföldi személlyel kötött adásvételi szerződéses dolog? Amennyiben igen légyszi írd meg a tapasztalataidat, mit kellett tenned mennyibe került stb. Kösz a türelmed! Ha zavartalak, elnézést!
2014. okt. 15. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!