Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Hasonló autók elcserélésének...

Hasonló autók elcserélésének milyen költségei vannak?

Figyelt kérdés
El szeretném cserélni az autóm egy ismerősömmel, neki is olyan tipus van, mint nekem, néhány év az eltérés csak a korukban, de az értékük ugyanannyi, nekem az övé tetszik, neki meg az enyém. Nem adásvételt csinálnánk, hanem cserét 1:1. Ezt hogy lehet hivatalosan megvalósítani? A továbbiakban az ő autója lenne az én nevemen, és az enyém az övén, biztosításom is az övére lenne, neki meg az enyémre.
2011. febr. 6. 00:07
 1/1 anonim ***** válasza:
Attól, hogy az átadott érték nem pénz, hanem egy másik autó, még adásvételi szerződést kell kötnötök, mégpedig kettőt: az egyiken te veszed meg az ő autóját, a másikon ő a tiédet. Hivatalosan talán nem lehet ráírni vételárnak azt, hogy csere, de 1Ft-ot igen. Az átírás menete és anyagi vonzata ugyanaz.
2011. febr. 6. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!