Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Ha a szülők kocsiját akarom...

Ha a szülők kocsiját akarom vezetni akkor kell a forgalmin meg a vezetői engedélyen kívül más papír?

Figyelt kérdés
Esetleg ha a rendőr megállít és kéri a papírokat akkor, de nem az én nevemen van a kocsi akkor valami más nyomtatott szöveges dokumentum kell arról h nem én vagyok a tulajdonosa? vagy ha bármi gond adódna.
2011. febr. 21. 20:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Elvileg kellene még családon belül is kölcsönadási, de ilyenekkel nem szoktak foglalkozni a rendőrök.
2011. febr. 21. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszi, akkor szerencsére egy papírral kevesebb.
2011. febr. 21. 21:05
 3/11 anonim ***** válasza:

Nem kell kölcsönadási, csak akkor ha külföldre mennél!

Kell az érvényes biztosítást igazoló befizetett csekk is!

Plusz persze személyi.


De ezt tanulnod kellett volna KRESZ-ből...

2011. febr. 21. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
hát pedig ilyenről egy szót nem mondtak/láttam KRESZ-ből, de maga vezetői engedély is egy igazoló okmány olyan mint egy személyigazolvány, szóval akkor nem elég ezek szerint csak a forgalmi meg a jogsi.
2011. febr. 21. 21:13
 5/11 anonim ***** válasza:

"Kell az érvényes biztosítást igazoló befizetett csekk is!"

A csekk sz.rt sem ér - bár elfogadják. A gépjárműben a biztosítási KÖTVÉNYNEK is benne kell lennie hivatalosan...

2011. febr. 21. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
de gondolom a biztosítási kötvényt azt nem szokták nézni, h van-e vagy nincs, lényeg h a csekk be legyen fizetve, meg az okmányok rendbe legyenek.
2011. febr. 21. 21:32
 7/11 anonim ***** válasza:

Nálam azt mondták elég a csekk is.

Összesítve kell:

Érvényes vezetői engedély

Forgalmi engedély

Személyi igazolvány

Biztosítást igazoló csekk / szerződés


Kölcsönadási szerződés, ha külföldre mész, és a gépjármű tulaja nem utazik veled.

2011. febr. 21. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Személyi valóban nem kell belföldön, ha kártyaformátumú jogsid van. Az a személyazonosságot is igazolja, viszont tényleg csak belföldön! Az EU-ba a rendes személyi (vagy útlevél) is kell.
2011. febr. 22. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Minek kellene szemelyi a jogositvany melle?? Az ugyanugy igazolja a szemelyazonossagot mint az utlevel.

Off: EUn belul nem tudom mi a pontos szabaly, de engem allitott mar meg sun franciaknal es a jogsi boven eleg volt neki, nem kert se szemelyit se utlevelet.

2011. febr. 22. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Hivatalosan nem igazolja külföldön a jogsi a személyazonosságodat, csak vezetni lehet vele, erre fel is hívják a figyelmet itt : [link]

Persze annyira nem lep meg, hogy a rendőr mégis elfogadja, mert kár lenne kötözködnie, a jogsi külalakja eléggé EU szabvány (még jobban is, mint a magyar személyi), minden szükséges adat rajta van. Viszont ne a rendőr jóindulatán múljon, azért külföldre visz az ember személyit :)

De belföldön nem kell magamnál hordani, ha ott a jogsi (tehát jellemzően pont vezetésnél).

2011. febr. 22. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!