Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Kié az autó? Az én nevemen...

Kié az autó? Az én nevemen van és az apám az üzembentartó. A forgalmiban csak az ő neve van benne, mint üzembentartó! Egy helyen lakunk. Ha elköltözök, akkor kié az autó? Vihetem magammal, vagy itt kell hagynom neki?

Figyelt kérdés
2011. febr. 26. 19:11
 1/9 anonim ***** válasza:
Az autó a forgalmiba bejegyzett tulajdonosé. Ha te vagy az üzembentartó, be kell jegyeztetni a forgalmiba és nincs probléma.
2011. febr. 26. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Félre érted sztem!

Apám az üzembentartó és én vagyok a tulajdonos!

A forgalmiban az apám neve van beleírva, de úgy mint üzembentartó, az én nevem egyáltalán nem szerepel benne!

Tehát ha nincs benne a nevem, attól még én elvihetem magammal nem?

Köszi a gyors választ!

2011. febr. 26. 19:27
 3/9 anonim ***** válasza:
Ha az apád csak üzembetartó,és nem lett a nevére íratva teljesen,csak üzembentartóival lett odaadva neki,akkor a tiéd azt csinálsz amit akarsz,de akkor vissza kell rakni a te nevedre.
2011. febr. 26. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Erre voltam kiváncsi!

Köszönöm szépen a válaszokat!

2011. febr. 26. 22:51
 5/9 anonim ***** válasza:

a forgalmi az egy dolog. Az meg egy másik, hogy te vagy a tulaj. A te kocsid, azt csinálsz vele amit akarsz, oda viszed ahova akarod, hiszen a Te tulajdonod.


A forgalmiba az üzembentartó személyét jegyzik be, a tulajét nem. Régen lehetett olyat kérni hogy mindkettő belekerüljön, de nekem az ocsmányirodában azt mondta a nő hogy most már ilyet nem lehet.


Szóval a forgalminak semmi köze a kocsi tulajdonjogának igazolásához. Fogalmam sincs a rendőr honnan tudja, gondolom lekérdezi, hogy XY rendszámú autó tulaja kicsoda. Ekkor kidob téged, és már el is engedtek, hiszen szépen is néznénk ki, ha a saját autódat nem vezethetnéd.


Szóval szerintem semmit nem kell visszairatnod. Simán elköltözöl, viszed a kocsit és kész.

2011. febr. 27. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
DE! Amíg az apád az üzembentartó,gyakorlatilag ő használja az autót,minden büntetés neki megy,szóval az üzembentartói dolgot meg KELL szüntetni ha elviszed az autót,szóval új forgalmit kell kérned,a te neveddel,ez kb. 6 ezer forint.
2011. febr. 27. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

dögöljek meg nem értem miért KELL(ene) megszűntetni az üzembentartói státuszt. Jogilag kit érdekel hogy ki az üzembentartó? Senkit...

Kit érdekel ki vezeti az autót? Senkit. Ha megállítja a rendőr tudja igazolni a jogosultságot, hiszen az övé.


Mondok példákat is: Ha van egy cég, ahol a cég az üzemeltető, van X telephelyen, míg a kocsikat mindig más vezeti, akár az ország másik végén Y telephelyen, akkor ez jogszerűtlen lenne? Ugyan már...


Ráadásul az üzemeltető váltás nem csak 6000 huf, hanem jóval több, mert gondolom annak idején direkt azért találták így ki, mert így akár 20-30e ft-al is olcsóbb lehet a bizt. Én is így csinálom, pontosan a bizt. díj miatt. Szóval ha most a srác lenne az üzemeltető fizethetne plusz 20-30at évente a semmiért.


Kedves kérdező: apád marad az üzembentartó ahogy eddig is, Te maradsz a tulaj, ahogy eddig is. Elköltözöl, viszed a kocsit és jóéccakát.


Két esetben lehetséges bírság:

- helyszíni: ekkor elismered a vétséged és TE fizetsz

- lekap a trafi, ekkor az objektív felelősség elve miatt valóban apád kaphatja meg a csekket, viszont ha ő azt mondja hogy Te vezetted, és ezt te elismered, akkor nincsen gond. Ráadásul családon belül nem tökmindegy ki fizeti be? Egyébként meg nem kell gyorsan hajtani és akkor nem lesz csekk :)


Az autót meg bárki vezetheti, akit hivatalosan felruháznak rá.

Alanyi jogon a tulaj és az üzemeltető nyílván vezetheti. Ezeken felül pedig ha írsz egy kölcsönadásit, vagy bármilyen más papírt, akkor ennek birtokában akár még a haverod is.


Egyetlen eshetőség lenne, amikor apádnak ez rossz lenne: ha Te balesetet okozol, akkor mivel apád fizeti a bizt-t, elvileg az ő bonusa ugrana. A gyakorlatban viszont ez két ok miatt sincs így:

- ha elismered a vétkességed, akkor a bonus olyan szűz marad, mint az szűz lány p*ja

- minden kocsira külön kezelődnek a bonus-ok, tehát még ha nem is ismered el, és apádnak van másik kocsija, arra marad a bonusa. A balesetes kocsira ugrik, de ha te fizetnéd neked is ugrana, sőt alapból sokkal rosszabb malus kategóriába esnél bele.


Szóval akárhogy is nézem, nem kell itt semmit sem szőrözni ezzel. Elköltözöl viszed a kocsit és csókolom.

2011. febr. 27. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Már értem, hogy mi a helyzet!

Akkor lehet, hogy át sem írom, csak ha apám ragaszkodik hozzá!

Köszi mégegyszer!

2011. márc. 1. 10:47
 9/9 anonim ***** válasza:

02-27 11:45


Azért szüntetik meg, hogy amikor autó adásvétel történik akkor elvesszenek a kötelezőbiztosításbóla bónuszok, és lehessen újra fizettetni az elejétől a legmagasabb árakon a biztosítóknak.


Ebből is látszik a korrupció ebben az országban..


Az üzembentartóinak ez volt az egyetlen értelme, hogy nem kellett vele újrakötnia biztosítást elveszítve ezzel a többéves búnuszkedvezményt.

2011. márc. 2. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!