Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Nekem szeretnének a szüleim...

Nekem szeretnének a szüleim kocsit. Hitelre akarjuk. Apu fizetésére adcsak a bank hitelt, viszont anyunak van csak jogsija. Nekem sincsenek meg a feltételeim. Vajon megoldható h apu legyen a hitelfelvevő anyu kezes, és én legyek az üzembetartó?

Figyelt kérdés
2011. márc. 5. 18:44
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

A bank haja "égnek fog állni" ha meghallja ezt a kérést.

Nem valószínű.

Ettől függetlenül meg kell próbálni több banknál is.

2011. márc. 5. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Nemkell neked lenned az üzembentartónak, ha pl apud nevén lenne az autó te ugyanúgy használhatnád, hiszen a családon belüli a tulaj, és a bank sem kötekedhetne.
2011. márc. 5. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Apukád nyugodtan vehet a saját nevére autót akkor is, ha nincs jogosítványa. Az a kérdés inkább, ha Anyukádnak nem adnának hitelt, vajon kezesnek jó-e.


Privát tanácsom: ha nem muszáj, ne csináljátok, ne verjétek hitelbe magatokat egy kocsiért, főleg, ha ilyen nehéz anyagi helyzetben vagytok.

2011. márc. 5. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Ha jól hámozom, neked még nincsen jogsid. Miért nem vesztek inkább használt kocsit? Jobban jártok, ha azon tanulsz meg vezetni. Ha levezettél már 20-30 ezer Kilométert, akkor beülhetsz egy újba. Kár összetörni a rutintalanságod miatt az újat.Inkább egy 10-20 éveset.
2011. márc. 5. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Családon belül, nincs szükség üzembentartói papírra, sőt, ha tevagy az üzemben tartó, mostmár ráderőltetik a biztosítást is, az megint plussz pénz.

És kezdő autónak én sem javaslom hogy teljesen újat kezdj el koptatni.

Ha van is rá tőke, én 6-7, esetleg 8 száz ezernél többet most nem adnék ki egy kezdő jogsis ember első autójára.

Ne érts félre, nem lenézés, az is lehet, hogy teljesen jól elvinnél egy új kocsit is, mint ahogy én is évekig koptattam, egy alám, családon belülről került, elözőleg szinte alig használt wagonr+t. De inkább nézzetek egy keménykötésű kis autót, nem ez volt a kérdésed, így nemtérnék ki rá túl hosszan, de szerintem első körbe nézz egy 1998-9 környéki corollát, nincs ingyen, de bajod se lessz vele.

És még egy apróság. Köb CM választásnál általános elmondható, hogy egy Opel astra classic sima vagy kombi mind, méreteivel, de leginkább súlyával rendelkező autónak bőven elég egy 1,4 es motor. Régebben ezekbe a méretekbe rendszerint 1,3 as volt. Még azis jó, de szerény személyem szerint, főleg kezdő sofőrnek teljesen fölösleges efölé menni.

Egy Avensisbe bőven elég az 1,6os, de az meg már nem kezdő autó.

Autót meg tessék sokáig keresni, jól körbenézni, mindent kipróbálni, és szart nemmegvenni.

Na hajrá

2011. márc. 6. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

új autót nem veszünk.

autót (ha csak nem munkára kell) hitelre nem veszünk (aki ilyen hülyeségre hitelt vesz fel, vigyék is el a feje fölül a házát, mert megérdemli, nem tudom sajnálni).


Kezdő autónak új és/vagy hitelre autót pláne nem veszünk.


Én friss jogsis vagyok, 20 éves használtat vettem elsőnek. Hát néha valóban szerelgetni kell, de azért amikor néha meghúzom, nyúzom, akkor bizony mindig megállapítom magamban, hogy jól döntöttem :) Vagy amikor egy kágyút nem veszek észre, és belerongyolok... Bizony a "kátyú észrevevő, kikerülő képességet" is lehet (és itthon kell is) fejleszteni.


Hiába hogy van érzéked (mások szerint is jól vezetek) vannak olyan dolgok, amiket az életben fogsz csak megtanulni (pl.: fa mellé szorosan nem állunk, mert végigkarcol). Ha ezeket egy új autón játszod el (ami ráadásul ügye nem is a tied lesz, hanem a banké) az drága mulatság lesz.


Szóval a saját példámból kiindulva, ha jót akarsz: vagy nagyon olcsón egy stift, vagy 500-600 körül astra, corsa, esetleg 1 milláért toyota.


Ha meg nagyon nincs pénzed "csak jó lenne alapon" ne vegyél, mert a fenntartása akár évi 500e-be is benne lehet, amit ki kell csengetni.

2011. márc. 7. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Új autót nem érdemes venni első autónak. Én is egy 10 éves Cordobat vettem. Jól néz ki kényelmes tény hogy csak elektromos ablak van benne és gyári rádió (infocenter) de nekem tökéletes hogy munkába eljárok vele.

Mst van egy új autó és ha a parkolóban meghúzzák ott kapsz szívrohamot. Enyémet is meghúzta egy őstulok szerencsére annyira nem látszik de az is rosszul esett. Most ha ezt a kocsit a szalonból hozom ki azt hiszem idegbeteg lettem volna ott helyben.

2011. márc. 7. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Kedves utolsók!

Melyik mondatban írt a kérdező ÚJ autóról???

2011. márc. 7. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

utolsó előtti 2-vel vagyok.

Én direkt feltételes módban írtam, hogy milyet ne vegyen.

Hitelt 1 millió alatt nem igazán adnak, tehát a kocsi értéke legalább 1 milló feletti.

2011. márc. 7. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
a kocsi használt opel 900ezer és odaadják 20%ra.köszönöm aki válaszolt.
2011. márc. 7. 21:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!