Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Hogy lehet forgalomból kivont...

Hogy lehet forgalomból kivont autót újra forgalomba helyezni?

Figyelt kérdés

Van egy régi kocsim amit leraktam 5 éve mert lejárt róla a műszaki. Nevemen van át van írva. De a rendszámot az önkormányzat bekérte. Hogy lehet most ezt újra forgalomba helyezni?

(tavaly még ideiglenesen volt kivonva) ,hogy most hogy van azt nem tudom.

A forgalmim a rendőrök vették el mert annó lejárt műszakival csurogtam. Mit kéne csinálnom hogy ujra közlekedhessek vele? Kb mennyibe lenne ez ? Előrre is köszönöm a válaszokat (de csak az írjon aki tényleg tudja)


2011. máj. 3. 20:05
 1/3 anonim ***** válasza:
Hát ha 5 évig ált akkor először is olyan állapotba kéne hozni hogy egy műszaki vizsgán át tudjon menni, ezt nem lehet pontosan megmondani de ha vezetékek elértek, kisállatok belülről megrágták akkor elég drága mulatság is lehet, maradjunk annál az esetnél hogy megúszod egy akksicserével (15e ft) és folyadékok, olajak újratöltésével (5-10 e ft). Ha azóta még mindig "forgalomból ideiglenes kivonva" státuszban van az autód akkor csak forgalmi/törzskönyv/műszaki trión kell túl lenned és elvileg ugyanúgy használhatod mint előtte. Mondom elvileg, gyakorlatban ha valami nem stimmel nem ilyen egyszerű.
2011. máj. 3. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Kösz a választ. -igen, számoltam az aksi olaj stb cserével. Azt megoldom.. Én a papírmunkától félek.. Például ilyet hallottam hogy újra át kell íratnom ha végleg kivonták.. Ez igaz vagy hülyeség???
2011. máj. 3. 21:24
 3/3 anonim ***** válasza:
még nagyon régen én is vettem forgalomból ideiglenesen kivont kocsit, rendszám nélkül, már nem emlékszem pontosan mit kellett csinálni, de be mentem az okmány irodába a papírokkal oszt ott elmagyarázták lépésről lépésre
2011. máj. 8. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!