Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Mik az elbukott eredetiség...

Mik az elbukott eredetiség vizsgálat következményei?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Ha az adás-vételi szerződés aláírása után az eredetiség vizsgálat esetleg azt az eredményt hozza, hogy az autó lopott/átépített, akkor lehet nekem bármiféle követelésem az eladóval szemben? Visszajár a fizetett vételár vagy buktam a teljes összeget?
2011. máj. 6. 23:33
 1/5 anonim ***** válasza:
Attól függ, hogy min bukik el. De az alap dolog, hogy nem fizetünk eredetiség vizsga előtt...
2011. máj. 6. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Az eredetvizsga az adásvételi része, és az eladónak kellene megcsináltatni...

Amúgy igen, kárigényed lehet, de akár az eredeti állapotot is visszaállíthatja a bíróság. Kérdés, hogy min bukott meg, és mi áll az adásvételiben.

2011. máj. 7. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Előtte kellene átvizsgálni de ha már kifizetted akkor kérdezz róla ügyvédet vagy nem tom :)
2011. máj. 7. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nekem eredetiségi vizsgát aznap csináltatott a srác,mikor megvettem a kocsit....

Szóval nem is lett volna kötelező megvenned anélkül...

2011. máj. 7. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! A félelmem amiatt volt, hogy az eladó megcsináltatta az eredetiségvizsgálatot, és azt mondta, hogy minden rendben van. Viszont a hivatalos elismervényt nem hozta el róla, mondta, hogy azért nekem kell bemennem (persze az adás-vételi megírása után, mivel szombaton nem dolgoznak itt az eredetiségvizsgálók). Azért én körbenéztem szerte az interneten, úgyhogy tudom, hogy nem így van, ha megcsináltatta, ő is elhozhatta volna simán, szóval attól féltem, nehogy átverjenek.

Úgyhogy írtam egy kiegészítő lapot a szerződéshez, hogy amennyiben bármi gáz van, akkor semmis a szerződés, a vételár pedig visszajár nekem. Ezen az eladó annyira megsértődött, hogy berendelte az eredetiségvizsgálót a szabadnapján, aki kinyomtatta az amúgy tényleg rendben lévő papírokat. :) Adás-vételi megköttetett, azóta boldog gépjármű tulajdonos vagyok. :)

2011. máj. 8. 09:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!