Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Használhatom én az autót?

Használhatom én az autót?

Figyelt kérdés
Apám dolgozik egy bizonyos cégnél, oda úgy járnak be, hogy egy fuvarozással foglalkozó vállalkozótól kaptak egy Lada Samarat használatra. Nem adott róla semmi papírt neki, csak adja a pénzt, hogy tankoljuk és jár vele dolgozni. Én szeretném ezt az autót elvinni majd Pestre, egy hétvégre. Kell ehhez most kölcsönadási szerződés? A Samara a cégé, de a cég tulajának a saját nevén van.
2011. jún. 28. 22:04
 1/9 anonim ***** válasza:
hogyne kéne. hogy bizonyítod be hogy nem loptad
2011. jún. 28. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Máskor is állított meg már rendőr, nem kértek soha semmi mást, nincs is róla semmi más papír. Kérdezte, hogy kié a kocsi, mondtam, hogy a cégé ahol dolgozunk és mehettem tovább.
2011. jún. 28. 22:19
 3/9 anonim ***** válasza:
Kell írni egy kölcsönadási szerződést, hogy nem loptad. Egyszer nem fognak elengedni, míg nem bizonyítjátok, hogy nem lopott.
2011. jún. 29. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

A kölcsönadási szerződést töltsd le a netről és beszéld meg a tulajjal.

Ha karambolozol, vagy csak koccansz a tulaj rádhúzza még azt is ami nincs. Valamint az ösödnek is lehet belőle elég kellemetlen problémája.


Alap esetben gépjármű jogtalan használata szabálysértés.

2011. jún. 29. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Mióta kell bizonyítani, hogy valamit NEM követtél el? Ha a kocsit nem körözik, a rendőrnek semmi köze hozzá, hogy milyen jogcímen van nálad. A kölcsönadási az esetleges nem várt esemény (pl.: baleset) esetén válhat szükségessé.
2011. jún. 29. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
igen persze valaki elutazik akkor el lehet lopni a kocsiját mert nem körözteti amíg nem jön vissza...
2011. jún. 30. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Látom nem sokat értesz a témából.


Mit szólnál, ha egy közúti ellenőrzés során a rendőr arra utasítana, hogy igazold, hogy nem loptad: a ruhádat, az ékszereidet, a mobilodat vagy az esetleg nálad lévő egyéb tárgyakat.


Akinek hosszabb távollétében ellopják a kocsiját, biztos könnyebb lesz a szíve, ha az elkövető egy közúti ellenőrzés során kapott egy csekket vagy egy feljelentést, mert nem tudta igazolni a kocsi milyen jogcímen van nála. Vagy úgy gondolod minden ilyen esetben le kéne foglalni a gépet és az azt vezetőt előállítani? Akkor lenne ám nagy ugatás.


Ismétlem a magyar jog szerint NEM kell bizonyítanod, hogy valamit NEM követtél el.

2011. júl. 1. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Itt nem azt bizonyítod hogy nem követted el, hanem azt hogy jogosan használod a kocsit. Pont ezért van kölcsönadási, és a forgalmiban is ezért van a tulaj neve. Nem dísznek.
2011. júl. 2. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Az más lenne ha apád kocsiját viszed el mert családtag, de egy cégét, ami vadidegen néven van, igen gyanús
2011. júl. 2. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!