Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Év közbeni autóvásárlásnál,...

Év közbeni autóvásárlásnál, hogy érvényes a kötelező biztosítás?

Figyelt kérdés

Ha veszek valamikor év közben - mondjuk mostanában - egy használt autót (nincs másik autó a nevemen), akkor értelem szerűen kötök rá kötelező biztosítást.

Ez a biztosítás év végéig érvényes? És év elején, azaz januárban köthetem az újabbat? Ha igen, akkor a biztosítást díját részarányosan fizetem erre a pár hónapra, vagy ugyanúgy az egész éves díjat fizetem?

Vagy pedig a kötött biztosítás egy évig érvényes, tehát újabb biztosítást egy év múlva ilyenkor köthetek? Vagy hogy működik ez az egész?

Szeretném kérni, hogy valaki magyarázza ezt el. Vagy ha tud adni egy linket, ahol érthetően le van írva, azt is megköszönöm. Kerestem a neten erről felvilágosítást, de nem találtam, csak reklám anyagokat.

Előre is köszönöm a segítséget!


2011. aug. 4. 21:30
 1/10 anonim ***** válasza:

Ha év közben kötöd meg a biztosítást, akkor az 1 évig érvényes, tehát jövő ilyenkor válthatsz biztosítót, de arra figyelj, hogy ha váltani akarsz, akkor legkésőbb a biztosítás lejárata előtt 30 nappal írásban kell felmondanod az aktív biztosítást.

Ez talán 2 éve működik így,az előtt volt az a rendszer, hogy ha év közben kötötted, akkor is csak dec 31.-ig volt érvényes.

2011. aug. 4. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ, ment a zöld kéz!

És akkor innentől kezdve mindig augusztus valahanyadikán kell majd kötelezőt kötnöm, amíg ez az autóm megvan?

2011. aug. 4. 22:22
 3/10 anonim ***** válasza:
51%

Az elsőnek: kismotornál ez igy van!

Kérdezőnek: tudsz választani hogy negyedésves féléves vagy éves biztosítást kötsz( van ahol lehet havit is kötni).

Ha negyedésvet akkor értelemszerüen idöarányosan fizeted ki ezt a negyedévet utána rendesen a többit.

ha évest kötsz akkor értellemszerüen időarányosan a biztosítás megkötésétől év végéig. után a a teljes dijat fizeted. 1 év után tudsz másik biztosítónál kötni ujat vagy a jelenlegit hosszabítják meg.

2011. aug. 4. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 stikkes válasza:
Addig érvényes, amíg fizeted a csekkeket! A biztosító küldeni fogja.
2011. aug. 4. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 stikkes válasza:
2011. aug. 4. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget! Most már világos a dolog.
2011. aug. 5. 07:06
 7/10 anonim ***** válasza:

másodiknak:

Nem lehet negyedéves, féléves biztosítást kötni.

Ott csak a fizetési ütemet választod ki.

Ha nem fizeted a díjat akkor a biztosítás díj nem fizetés miatt megszűnik, fedezetlen lesz az autó, rendőr elkap, balesetet okozol, akkor pisloghatsz, plusz, ha újra akarsz kötni biztosítást, akkor ki kell fizetni utólagosan a fedezetlen időszakot is, egy általány díjjal számolva, plusz visszasorolnak, ha már volt bonuszod.

2011. aug. 5. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Szóval a második picit félre informált.
2011. aug. 5. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

A második vagyok

elnézést kérek én is igy gondoltam csak rosszul fogalmaztam meg. nekem ugy természetes ha megkötöm akkor nem fogok minden adandó alkalommal biztosítót váltani. és mégegyszer elnézést ha félreérthető volt.

2011. aug. 5. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

A díjnemfizetéses megszűnéshez:

A biztosítók eléggé harcolnak azért, hogy ezt így ne lehessen bejátszani. Nem nagyon kísérleteznék ezzel, egy-két biztosító ilyenkor konkrétan egyben kifizetteti veled a a fordulónapig hátralévő összeget.

2011. aug. 31. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!