Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Ha útközbe igazoltatnak a...

Ha útközbe igazoltatnak a rendőrök belekötnek abba ha mondjuk csak a 2 hónappal korábbi bizt. Csekk van nálam?

Figyelt kérdés
2011. aug. 14. 13:58
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
ma már a rendőrnek mindegy,hogy mutatsz e csekket vagy sem ,simán letudja kérdezni a nyílvántartóból,hogy a te rendszámodra van e fizetve ,illetve érvényes e a biztosítás
2011. aug. 14. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

A helyszínen nem vagy köteles igazolni a biztosítás meglétét. A rendőr nem büntethet meg akkor sem, ha semmi nincs nálad (mármint ami a biztosítást igazolná). A gyorsabb ellenőrzés érdekében tanácsos magadnál tartani, de nem kötelező! A rendőr lekéri a központi adatbázisból és kész.


A gond ott kezdődik, ha a központi adatbázisban - valami oknál fogva - nincs rögzítve a biztosítás (előfordul néha). Ilyen esetben is jó, ha nálad van az igazolás, mert akkor azt elfogadja (egyébként nem 30, hanem 60 napig).

2011. aug. 14. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Az semmi!!!!!Én tegnap kaptam egy levelet a helyi okmányirodától, amiben felszólítanak, hogy vigyem be a rendszámom, mert a jegyző hatáskörénél fogva kivonja ideglenesen a forgalomból az autómat, mert SZERINTÜK nincs érvényes kötelező biztosításom!Pedig van.Ráadásul egész évre ki lett fizetve.........Felhívtam az ügyintézőt és elfaxoltam neki a befizetett csekket.Az ügyintéző aszonta, hogy ők nem látnak bele a biztosító rendszerébe, hogy mi a probléma, én meg aszontam, hogy akkor azt honnan veszik, hogy egyáltalán probléma van ott, ahol nincs is probléma.SZÍVATNAK ENGEM?????Árulja már el nekem valaki, hogy a jegyzőnek mi a k.rva anyja köze lenne a KGFB-hoz.Súlyadóhoz igen, mert az az ő hatáskörük, de a kötelező????És most én menjek magyarázkodni, hogy rendben vagyok hisz látják, hogy ki van fizetve egész évre, nemhogy negyedéves elmaradásom lenne...
2011. aug. 16. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Ezek a hülye hivatalok már mindenbe beleavatkoznak. Azzal foglalkoznának inkább ami sokkal fontosabb lenne.
2011. okt. 4. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!