Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Üzembentartó váltás menete...

Üzembentartó váltás menete hogyan zajlik le?

Figyelt kérdés
Van egy gépjármű, legyen egy személygépkocsi. A tulajdonossal úgy egyezem, hogy legyen elegendő az üzembentartóit megoldani, hogy elkerüljük az átírás és egyéb költségeket!! Én és a tulaj befáradunk az okmány irodába, és a többit az illetékes elvégzi. Nos ezt a műveletet meglehet oldani úgy is, hogy a tulaj nincs jelen? Esetleg meghatalmazásal megoldható a dolog?? Ha igen, akkor tudna valaki küldeni nekem ilyen forma nyomtatványt? Vagy esetleg linket? A következő kérdésem az lenne, hogy ha aztán én elszeretném adni az autót, és ugyan így, akkor ugyan olyan meghatalmazással megoldható a dolog igaz? (már ha az előző elméletem megvalósítható) Utolsó kérdésem pedig az volna, hogy az nincs megszabva, hogy a nevem alatt hány autó megy át így mint üzembentartó? Ha esetleg egy éven belül 10 autónak leszek üzembentartója, persze egyesével egymás után az nembaj?
2011. aug. 21. 14:57
 1/4 anonim ***** válasza:

"hogy elkerüljük az átírás és egyéb költségeket!!"


Az üzembetartói majdnem ugyanolyan költséges mint az átírás! (annyival kevesebb hogy az eredetiségvizsgáztatni nem kell és talán új törzskönyvet nem kell csináltatni)!


Amúgy az új forgalmit és az illetéket ugyanúgy ki kell fizetned!

2011. aug. 21. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Pontosítalak kicsit:


átírás költségei:

-új törzskönyv ill. forgalmi... 12 ezer ft

-eredetiség vizsgálat

1401-2000 cm3-ig.............. 18 ezer 500 ft

-vagyonszerzési illeték........ 32 ezer 400 ft

össz.: 62 ezer 900 ft


üzembentartói eljárás költségeibe csak az új forgami tartozik bele, meg az ügyintézési illeték!

2011. aug. 21. 15:33
 3/4 anonim ***** válasza:
te ezt jobban vágod mint bárki, akkor miért kérded?
2011. aug. 21. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Hát mert amit leírtam azt tudom, amit meg kérdeztem abban meg nem vagyok biztos... lényegében az utolsó kérdésem lenne a lényeg, hogy 1 évalatt 10 kocsi egymás után üzembentartóin keresztül a nevemen ha át fut az baj e, vagy erre van e valami korlát?
2011. aug. 22. 20:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!