Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Szerb vezetői engedély honosit...

Tizie kérdése:

Szerb vezetői engedély honositásával kapcssolatban mik a tapasztalaitok?

Figyelt kérdés
Szeretném a szerb vezetői engedélyemet honositattni, az első lépéseket megtettem, orvosi igazolás az alkalmasságomról.Magyar állampolgár vagyok,május óta és kb 1 hónapja van lakcimem Magyarországon. Az okmányirodában visszautasitottak avval hogy 6 hónapos magyarországi tartózkodással kell rendelkeznem, amikor ezt kettő már lejárt tartózkodási engedélyel bebizonyitottam akkor meg azt kerték tőlem hogy a szerb szervektől kérjek igazolást hogy amikor a vezetői engedélyhez szükséges vizsgát leraktam akkor a szokásos tartózkodási helyem Szerbiában volt, mivel a jogositványom kiállitásának az időpontja egybe esik az egyik lejárt tartózkodási engedélyem érvényességének az időpontjával. A kérdésem hogy van ilyen tényleg, helyessen jártak el az okmányirodában? Vagy túlbuzgó ügyintézőkkel találkoztam? A honositast bárhol az ország területén beadhatom, vagy csak a lakcimemhez legközelebbi okmányirodában?
2011. aug. 23. 17:48
 1/5 A kérdező kommentje:

Az ilyen válaszokkal csak önmagad minősited!

További kellemes szép napot neked is!

2011. aug. 25. 07:25
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Inkább hagyd,, Jó neked a szerb hidd el..

A végén ráköteleznek hogy újra le kell tegyed az egész vizsgát. De olyan a magyar megfogalmazás ,hogy őslakos magyar létemre nem értettem sok kérdést. Tudod hogy van jogsim?? Szerintem szerencsém volt. Pedig autószerelő a szakmám és viszonylag művelt és értelmes embernek tartanak az ismerőseim.

2011. aug. 27. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha mégis sikerül ezt a problémát elkerülnöd akkor szerintem agyvérzést kapsz az itteni bürokráciától. A hivatalokba 100x fognak elküldeni minden eggyes papírért. Velem legalábbis ezt szokták játszani a hivatalba. Ja a másik az meg hogy csiga lassúak.
2011. aug. 27. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Arra jutottam hogy megvárom a fél évet. Egyébként nálunk kinnt se örölnek túl gyorsan a bürokrácia kerekei.
2011. aug. 27. 08:45
 5/5 rebicsek válasza:
100%

Hát azt hiszem az előző hozzászólók semmi érdemlegeset nem mondtak, akkor nem tudom miért kell hozzászólni ha semmi tapasztalatuk ez ügyben nincs.

A férjem szerb állampolgár és bevallom kezdetben a szerb jogosítvánnyal mászkált az autóval, amíg egyszer egy véletlen ellenőrzés során egy rendőr kiszúrta. Pénzbírság jár az ilyen dologért de megúszta egy írásbeli figyelmeztetéssel ( kb. 30000 ft a bünti). Törvény szerint ha életvitel szerűen élsz Magyarországon fél éven belül köteles vagy a jogosjtványt magyarra cserélni. megteheted a területileg illetékes okm. irodában. Orvosi vizsga+ kérelem ( az irodán kapod)+ befizetett csekk-ezt is ott adják .

Vizsgázni nem kellett. Az ügyintéző hülye volt de ez nem meglepő, mindennap találsz ilyet. Nekem a múlt héten egy érettségi honosítást akartak a nyakamba varrni, mondván hogy " Románia nem EU-s ország". És mindezt egy egyetemi felvételi tájékoztató irodában.

Ha internetről akarsz infót ezt írd be: Külföldi hatóság által kiállított vezetői engedély honosítása

2012. jan. 27. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!