Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » A rendőr elfogadja ha az...

A rendőr elfogadja ha az okmányaimnak a másolatát hordom magamnál?

Figyelt kérdés
Nem szeretném elveszíteni az eredetieket.
2011. okt. 11. 23:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Ez ugye vicc? :)

Szerinted miért vannak hivatalos okmányaid? Gondolod, viccből ellátták hamisítás ellenes ilyen-olyan elemekkel, de nyugodtan másolhatsz (photoshopolhatsz..) magadnak valamit, ami szintén ugyanúgy érvényes?

2011. okt. 11. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Ha autóval megállítanak és te egy A4-es papírt mutatsz a rendőrnek, amire rá van fénymásolva a jogsi, forgalmi, lakcímkártya, személyi igazolvány, bevisznek, kocsid elszállítják és kapsz egy több százezres büntetést. Most ilyen alapon a pénzt is fénymásold le, mert azt is simán elhagyhatod. Még ilyen eget verő baromságot!
2011. okt. 12. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező, ezt te sem gondolhatod komolyan. Legyél szíves ne írkálj ki viccesnek szánt kamu kérdéseket, csak azért mert unatkozol.
2011. okt. 12. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
ennek a sok nagyon okosnak mondom, főleg az utolsónak, hogy annak ellenére, hogy ez nem szabályos, elég sokan csinálják, tehát teljesen legitim kérdés.
2011. okt. 12. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Csak akkor, ha te is elfogadod, hogy ő fénymásolt igazolvánnyal azonosítja magát, hogy el ne hagyja az eredetit és melegítőben igazoltat, nehogy tönkremenjen az egyenruhája.

Szerinted ha mindenütt elfogadják a fénymásolatokat, egyáltalán miért léteznek még eredeti okmányok? Akkor elég lenne, ha az okmányirodában csak egy A4-es lapot kapnál, amin rajta vannak az adatok.

2011. okt. 12. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
akkor minek okmányiroda? nyomtatsz magadnak
2011. okt. 12. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Amikor külföldön nyaraltam az idegenvezető mindig mondta, hogy az útlevél fénymásolatát hordjuk csak magunknál, mert az eredetit, ha valaki elhagyja az nagyon nagy macera.

Más esetről még nem hallottam, ahol elég lenne a fénymásolat. :)

2011. okt. 14. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Az az idegenvezető félreértett valamit, vagy ti értettétek félre őt :)

Igen, érdemes fénymásolatot készíteni az okmányokról, mert elvesztés esetén így gyorsabban tud segíteni a követség. A másolatokat hagyod biztos helyen, pl. valakinél, vagy a szállodában.. nem azt mutogatod egy igazoltató rendőrnek!

2011. okt. 14. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 sni ***** válasza:
A rendőr nem fogadja el, személyazonosításra, illetve tulajdonjog igazolására alkalmas okirat eredetiben nálad kell hogy legyen, vannak rajta olyan azonosítók (a hamisítás ellen) ami értelemszerűen a fénymásolaton nem látszanak.
2013. febr. 11. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 kelemann válasza:
Nem értem miért okoz örömöt egyeseknek, ha leugathatnak másokat, csak azért mert kérdezni mer. Pedig nem kérdezett hülyeséget. Én naponta járok autóval és robogóval felváltva, és előfordul, hogy elfelejtem átrakni az irataimat, ezért én is gondoltam rá, hogy jó lenne, ha legalább a robogónál elfogadnák a jogosítvány (közjegyző által hitelesített) másolatát.
2016. márc. 31. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!