Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Az emelőhátfalas teherautóra...

Az emelőhátfalas teherautóra milyen vizsga kell?

Figyelt kérdés
Az a kérdésem hogy az önrakodó és emelő hátfalas teherautókra ha van jogsim. De az emelőhátfalra vagy önrakodóra nincs akkor azt a teherautót vezethetem sima C jogsival (ha nem én kezelem ezeket?)

2011. okt. 29. 09:55
 1/5 anonim ***** válasza:
kéne, hogy legyen könnyű gép kezelőid, de mindig ül melletted valaki akinek megvan akkor szerintem nem lesz gond
2011. okt. 29. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha van melletted kezelő, akkor ok, ha nincs akkor bármikor megbüntethetnek sajnos.
2011. okt. 29. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:

Hasonló cipőbe járok énis, csak én 3,5 tonnás autóra.

NKH álláspontja szerint: "Az autót megfelelő kategóriával vezetheti (B, C stb), de emelő hátfalat kezelni vizsga nélkül nem szabad." Kérdésemre, hogy ezt ki ellenőrizheti, és mikor, hogyan az volt válasza, hogy rendőr igazoltatásnál, de ő ha nincs tettenérés a használata közbe, akkor nincs miért büntetni.

2012. ápr. 1. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
A válasz a rendőrnél:felrakó lerakó kezeli.Természetesen én is értek hozzá nem túl bonyolult. ha be akar nézni a raktérbe lenyitom az ön engedélyével
2014. dec. 19. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Itt nem azzal van a baj tudomásom szerint, hogy tettenérés vagy sem meg a rakodásnál a valóságban nem fog odajönni senki igazoltatni.

A probléma ott van amikor az emelőhátfal meghibásodik, túrterheled, leesik róla valami vagy valaki, árúkárt vagy személyi sérülést csinálsz.

Hiszen lehet nem is a te hibád volt, de már ott kezdődik majd a gond, hogy te hozzá se nyúlhattál volna mert nem volt hozzá képesítésed.

Pár hónapja az egyik szokásos lerakómon állt ott egy teherautó, rendőr, mentő meg fel volt locsolva a sok kiömlött tejjel meg mindennel a föld.

Leszakadt az emelőhátfal és ráesett raklapostul a rakodóra.

A kérdés kié a fellelőség. Az üzembentartóé, a sofőré aki nem ellenőrizte, a rakodó aki az emelőhátfal alá állt ami tilos, a sofőré aki kezelte? Na ilyen helyzetekbe jó ha nem kell amiatt fájjon a fejed, hogy nem volt hozzá papírod.

2021. jún. 21. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!