Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Kár okozás után mennyire...

Kár okozás után mennyire veszik vissza a bónuszt? Mennyivel lesz drágább a biztosítás?

Figyelt kérdés
2011. nov. 17. 06:50
 1/6 anonim ***** válasza:

Ha jól tudom az évforduló előtt 6 hónappal már nem veszik figyelembe, csak a következő évben. Legalábbis eddig úgy volt, hogy mindenkinek dec. 31-én volt az évfordulója és a károkozást jún. 30-ig vették figyelembe.

Konkrétan ez úgy néz ki ha az idén jún. 30 után okoztál kárt, akkor csak a 2013-as évben veszik vissza a B/M besorolást 2 fokozattal. Ha jún. 30 előtt, akkor már a 2012-es évben visszaveszik.


Lehet, hogy változott a dolog, mert mostmár nem év végén van a biztosítási évforduló, lehet hogy egyénileg nézik.


Az hogy mennyivel lesz drágább megint csak egyéni dolog, attól függ hol laksz, milyen B/M besorolásod volt eddig, stb...

Nekem vidéken B10-ről B8-ra váltva valami 3-4000-el emelkedik a díjam.

2011. nov. 17. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nem sokkal emelkedik meg a biztosítás,ha jól emlékszem 2 - vel csúszott lejjebb a haverom is a koccanása után.

De még így is sokkal olcsóbban megúszta,mintha belement volna abba, amit a vétlen autós kért tőle,mégpedig azt hogy fizessen neki zsebből 100ezer forintot,és ne írjanak kárbejelentőt.

2011. nov. 17. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Remélem tényleg 2 fokozattal csúszik lejjebb. A kár a tulaj szerint állítólag 50ezer. most 5ös a kategória, vidéki vagyok.
2011. nov. 18. 09:33
 4/6 anonim ***** válasza:
nekem debreceni címmel 30ezret ugrott volna a biztosítás a mínusz2 fokozat miatt, de aztán találtam olcsóbbat... mondjuk tőlem 60ezret kért volna zsebbe a másik autós az a 3. évbe már megtérült volna de mostmár mind1
2011. nov. 18. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 bp1985 ***** válasza:
2 fokozatot megy vissza. Az, hogy mennyivel lesz drágább, csak te tudod, mert te tudod,,milyen bónusz/malus-ba vagy, és most mennyit fizetsz.
2011. nov. 23. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Most éves szinten 20körül van. A biztosítási lapot nekem is elkell küldeni a biztosítónak, vagy csak a károsultnak? Már januártól drágább lesz vagy majd csak 2013-ban?
2011. nov. 24. 08:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!