Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Biztosítás fizetésére mennyi...

Biztosítás fizetésére mennyi idő van?

Figyelt kérdés
Január 24. van az új negyedévi csekk. Meddig kell befizetni, hogy ne legyen baj? Most volt műszakin, azis elég sokat kivett most, szóval nem maradt pénz bizti fizetésre.
2012. febr. 6. 10:54
 1/9 anonim ***** válasza:
60 napos határidőt adtak.
2012. febr. 6. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Van biztosító, ahol 30 nap, van aholl 60 nap az az idő, amig az esedékesség idejétől fedezetet nyújtanak, és nem mondják fel a szerződést.

Nem jó játék túllépni, mert ha balesetet csinálsz fedezet nélkül, fizethetet zsebből (ez ugye manapság könnyen lehet milliós tétel), de ha nem használnád a kocsit, akkor is ugrik az összes bónuszod a díjnemfizetés miatt, az se túl vicces.

2012. febr. 6. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Csak most fenyegetnek engem a baleseti adóval, hogy hú de kivonják még a forgalomból is, ha nem fizetem..

Amúgy érdekes dolog, mert elvileg lehetett váltani biztosítót vagy megújítani ugyanannál a szolgáltatónál, de nekem elutasították. Lett volna ilyen 4500 forint a díj, így most 13000. Ez szerintem köcsögség.

2012. febr. 6. 11:13
 4/9 anonim válasza:
Astra biztosító 60 nap után megszünteti a biztosítást.
2012. febr. 6. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Biztosítás nélkül elég jó okkal vonják ki forgalomból az autódat, ezzel semmi gond. A baleseti adóval nem téged ijesztgetnek, az ez évtől mindenkire vonatkozik. Váltani meg év végén tudtál volna, olyan nincs, hogy megtiltják.
2012. febr. 6. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Túrórudi, elutasító levelet kaptam. Szerintem azért történt, mert csak októbertől volt a szerződés. Köbénél vagyok amúgy.
2012. febr. 6. 23:00
 7/9 anonim ***** válasza:

Na de kitől kaptál elutasító leveled? Mikor volt ez, és mit utasítottak el?

Legjobb ez egy alkuszcéggel elintézni, azok felveszik a kapcsolatot mindkét biztosítóval, kikérik a szükséges papírokat, stb. Mindezt külön díj nélkül.

2012. febr. 6. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Díjnemfizetés esetén 60 napod van fizetni az utolsó díjjal rendezett naptól számítva. Ezt törvény szabályozza, nem a biztosító!

Forgalomból akkor vonhatják ki az autót, ha a biztosításod megszűnik és ezt észreveszik. A biztosító a befizetett díjból először a baleseti adót rendezi, ezért azzal játszani, hogy: én csak a biztosítást akarom fizetni, az adót nem; nem lehet.

Lehet, hogy naiv vagyok, de az elutasítás mögött azt sejtem, hogy nem most volt a fordulód, vagy kicsúsztál az időből.

2012. febr. 7. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
2012. febr. 7. 16:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!