Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Miután eladtam az autóm, nem...

Csaba456 kérdése:

Miután eladtam az autóm, nem adtam le az adásvételi szerződést 5 munkanapon belül. (nálam van már 3 hete). Ilyenkor ez milyen következményekkel jár és mit kell tennem? Meg is büntethetnek ezért és ez mennyibe kerülhet?

Figyelt kérdés
2012. febr. 7. 16:08
 1/4 anonim ***** válasza:
Neked szerintem semmit sem kell tenned, a vevő kötelessége bejelenteni a tulajdonosváltást.
2012. febr. 7. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Hűha, hülyeséget mondtam, ne haragudj. Tényleg 5 napon belül be kellett volna jelenteni. Büntetésről szerintem okmányirodában érdeklődj. De miért nem vitted be már 3 hete? Vagy miért nem kértél meg valakit?
2012. febr. 7. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
vidd be az okmányirodába az ügyintézönek nyaliz egy kicsit ,/hogy ugy elrakta a papirt az asszony hogy idáig nem találtuk/ és valoszinü nem lesz belöle galiba ,egyébként tényleg 5 napod van bejelenteni most már régebben nem nagyon foglalkoztak vele
2012. febr. 7. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Mondjuk ha a vevő sem jelentette be és bemérték ezidő alatt 150-nel lakott területen belül, akkor először nálad fog érdeklődni a rendőrség. Ilyesmi következményekkel járhat.

Édesanyám mondjuk fél évig nem jelentette le a nevéről a TK-ra tört autóját az eladás után, a vevő persze nem íratta át, így jött a biztosítás és a telj.adó befizetéséhez való csekk. Ő büntetést nem fizetett, gondolom nem is szokás, de a saját érdeked, hogy bejelentsd a lehető leghamarabb.

2012. febr. 7. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!