Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Büntethetnek a rendőrök...

Büntethetnek a rendőrök anélkül, hogy megállítják az autót?

Figyelt kérdés
Van egy autó a nevemen,amivel a párom jár dolgozni Pestre.A minap kaptam a területileg illetékes rendőrkapitányságról egy levelet,amiben az áll,hogy szabálysértés miatt megbüntettek 30000 ft-ra,de mivel még nem voltam büntetve,így csak 10000 ft a büntetés.Amikor megkérdeztem a kedvesemet,hogy mire büntették meg,azt mondta Ő nem csinált semmi,és nem is állították meg a rendőrök,úgyhogy nem tudja mire vélni.Szóval az a kérdésem,hogy anélkül,hogy igazoltat a rendőr,lehet így bírságot kiküldeni?Vagy a párom hazudik nekem,és nem akarja megmondani,hogy mit csinált?Különben a levélben még az az utca neve áll,ahol biztosan tudom,hogy járt,de egyszerűen nem hiszem el,hogy nem tudja mire büntették meg.Járt már esetleg így valaki?
2008. júl. 17. 12:58
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

a levélben benne kell lenni, hogy pontosan mi volt a szabálysértés (általában nem a konkrét okot írják, hanem a vonatkozó kresz helyre hivatkoznak) és ebből tudni fogod, hogy miért kapta a párod a büntit.

sztem tudja, csak nem akarja (meri) elmondani...

2008. júl. 17. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

persze, hogy lehet.

a gyorshajtókat sem állítják meg mindíg. Készül egy fotó azt kész. Főleg, most, hogy objektív felelősség van. Az felel a dologért, akié a kocsi, aztán vagy megmondja, hogy ki vezetett, vagy elviszi ő a balhét.

2008. júl. 17. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Naná hogy lehet, valószínű gyorshajtás volt.
2008. júl. 28. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!