Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Milyen biztositasnal es...

Milyen biztositasnal es milyen adatokat kell egyeztetni februar vegeig?

Figyelt kérdés

Külföldön tartozkodom hosszabb ideig, szüleim egyszerü emberek es ennyit tudtak mondani, hogy a teveben hallottak.

Köszönöm elöre is!


2012. febr. 10. 15:20
 1/10 anonim válasza:

Szia!

Jelenleg most a GFB biztosítás körül van a herce hurca, hogy bevezetésre került az ún. baleseti adó. Célszerű egyeztetni, hogy ennek a díja rendezve van-e, valamint a kártörténeti igazolás most már elektronikus formában létezik, úgynevezett kártörténeti nyilvántartás (KÁNYA) kezeli ezeket az adatokat, és ha roszul van a BM adatbázisban a szerződő/üzembentartó adata akkor a KÁNYA-ban is tévesen fog szerepelni. Ennek bizt váltásnál van lényege vagy ha most váltottál.

2012. febr. 10. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm valaszodat!

Ugy ertettem most dec-ben (szinten a neten neztem meg), hogy a baleseti ado benne van a dijban, nekem nem kell vele foglalkozni, ezt elintezi a biztosito. Akkor megse???


Ugyanannal a biztositonal vagyok, mint tavaly (Wabard), nem most valtottam, hanem 2010 decemberben valtottam egy masikrol a Wabardra. Ezt interneten at inteztem.

Hogyan kell egyeztetni? Meg kell kerdezni a biztositot telefononon, hogy kifizette-e a baleseti dij reszt, vagy mi?

Honnan tudni, hogy milyen neven van a BM adatbazisban a szerzödö/üzembentarto?

Nalam annyi bibi lehet (?), hogy amikor 2004-ben ferjhez mentem, nem tudom, hogy a nevemet mindenhol megvaltoztattak-e? A biztositasi csekket uj nevre kapom.

2012. febr. 10. 21:11
 3/10 A kérdező kommentje:

Keresgeltem a neten, vegre egy cikk, de ebböl sem ertek semmit:

[link]

Mi köze a bonuszbesorolasnak ahhoz, hogy "új biztosítója képtelen elérni az új rendszerben a korábbi kártörténeti adatait"? A bonusz elvileg jol kell, hogy legyen megallapitva a biztositaskötessel, vagy?

Egyaltalan nem ertem, miröl van szo...


Sosem volt semmilyen karesetem, tehat az elsö autom ota siman minden evben eggyel jobb a besorolasom es kesz, igy elöfordulhat egyaltalan ilyen problema, aminek most februar vegeig kell utanajarni?

2012. febr. 12. 01:05
 4/10 anonim válasza:

Szia!

Első válaszoló vagyok ism.

Célszerű felhívni a bizt társaságot, velük egyeztetni, hogy mi szerepel a szerződésedben, név, lakcím, levelezési cím, szül hely, idő, anyukád neve, gj rendszáma(lehet őket kérni, hogy frissítsék a gj BM adatait, semmibe nem kerül kb 1/2 perc) és ezt követően össze hasonlítani a forgalmiban szereplő adatokat az ő nyilvántartásukban szereplő adatokkal. Ennek akkor lesz igazán nagy jelentősége, ha ism váltani szeretnél.

üdv

2012. febr. 13. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:

ism előző :)

a baleseti adóra is célszerű kitérni egy beszélgetés alkalmával a társaságoddal, mert, dec.ben még egyik társaság sem tudott kalkulálni a baleseti adóval, mivel nem volt megszavazva a törvény. Lehet, hogy alapból rászámoltak még akkor +30 % ot az adó miatt, de mivel akkor még senki nem tudta, hogy is lesz ez, ezért érdemes rákérdezni, hogy rendezett-e a díjad.

Másrészt a jelenleg hatályos törv. értelmében a bizt társaságoknak a befolyt bizt díjból elsőnek az adót kötelesek megfizetni, így azt már tuti levonták a befizetett díjból.

írj ha nem tiszta vmi, egész héten szabi, tudom figyelni a kérdést.

minden jót! :)

2012. febr. 13. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Szia! Köszönöm a valaszaidat! :)

A baleseti adorol ismet megneztem a biztosito (Wabard) oldalat, nincs semmi uj info, es a biztositotol sem kaptam ertesitest. Akkor gondolom, rendben van.


"a bizt társaságot, velük egyeztetni, hogy mi szerepel a szerződésedben, név, lakcím, levelezési cím, szül hely, idő, anyukád neve, gj rendszáma(lehet őket kérni, hogy frissítsék a gj BM adatait, semmibe nem kerül kb 1/2 perc) és ezt követően össze hasonlítani a forgalmiban szereplő adatokat az ő nyilvántartásukban szereplő adatokkal"

Hogy a biztositasi szerzösesben mi szerepel, azt a szerzödesben magam is meg tudom nezni, ami nalam van, akkor nem kell ugye felhivni? Mert a 2010. dec-ben interneten kötött szerzödesröl küldtek egy peldanyt. Erre gondoltal?

2012. febr. 15. 18:18
 7/10 A kérdező kommentje:

Ezek szerint a 2012-es biztositasok kalkulalasanal a biztositok mar pontosan tudtak, hogy 30 % lesz a biztositasi ado:


"Tegnap elfogadta a parlament a jövő évi adószabályokat, köztük a baleseti adót, melyet végül a kötelező gépjármű felelősségbiztosítás (kgfb) árának harminc százalékában határozták meg." (HVG, 2011. november 22.)

Forras: [link]


A HVG cikkeiböl ugy vettem ki, h csak akkor lehet problema, ha:

- nem jan. 1-töl van a bizt. fordulopontja,

- atutalas eseten lelimitalja az autotulajdonos az atutalando összeget, (a bizt ado összeget igy nem utaljak)

- a biztosito 2 csekkben küldi, az autotulaj meg nem tajekozott, ezert nem fizeti be mind2-t.


Valamelyik biztosito azt nyilatkozta, ha különbözet van (ami nem ertem, hogy lehet, amikor tavaly nov-ben fix volt a 30%), febr. 15-ig küldik a csekket. Most mar csak az a kerdes, minden biztosito küldi???

A nev es cimegyeztetesekröl nem olvastam, ezt honnan tudod?

2012. febr. 15. 20:06
 8/10 anonim válasza:

Szia!


Sajnos csak most tudok írni, remélem még időben, nem tudtam előbb jelentkezni...

Előző válaszomból kimaradt, hogy nem csak a saját adataidat és gj adatait célszerű velük egyeztetni, hanem azt is, hogy milyen Bonus/Malus besorolásban vagy valójában, és ez a KÁNY adatlapon is így szerepel-e.

Továbbá,lehet, hogy megszavazták a törvényt 2011 novemberében, de akkor még nagyon sok biztosító nem tudott ezekkel számolni, így ezért van az, hogy a 2011 évi díjkalkulációban nem szerepelt benne. Ezért érdemes velük egyeztetni, hogy nálad mi újság ezen a téren. Azt, hogy melyik társaság, hogy szedi be az adót az eltérő, egy biztos, ha befizeted az összeget ők abból az adót rendezik elsőnek. Minden bizonnyal küldenek értesítést, hogy hátralékos a szerződés, ha nem érkezik be a megfelelő díj, de érdemes elé menni, és megkérdezni őket, nehogy kellemetlenséget okozzon.

A név, cím és gj adat (kiegészítve a B/M besorolással) egyeztetés pedig csak az új KÁNYA rendszer miatt szüks, hogy biztos legyél abban pontos adatokat töltenek-e fel ide. Mert ha te bármikor társaságot váltasz, akkor ebből az adatbázisból állítja be az új bizt. a Bonusodat. Ha tévesen szerepel ott okozhat kellemetlenséget. Továbbá jó egyeztetni.

Utolsó kérdésedre válaszolva, én is ebben munkálkodom és hasonló ügyekbe futok bele naponta.

írj, ha nem tiszta vmi, igyekszem időben reagálni, nem úgy mint most...

minden jót!

2012. febr. 21. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Amikor a dijkalkulaciot csinaltam (nov-dec.), a Wabard weboldalan mar szerepelt, hogy benne van a dijban a baleseti ado 30 %.

Közben irtam egy emailt az ott megadott emailcimre, ebben kertem az adatok egyezteteset (bonus kimaradt :(...,), eddig nem kaptam valaszt.

2012. febr. 23. 22:53
 10/10 anonim válasza:
igen, általában több időbe telik még választ küldenek (ha küldenek) Ezért is javasoltam a telefonos egyeztetést.
2012. febr. 26. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!