Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Mennyibe kerül a nemzetközi B...

Mennyibe kerül a nemzetközi B jogosítvány kiváltása?

Figyelt kérdés
Emiatt jöttem haza Magyarországra és nem tudom mi a menete, mennyibe kerül,kész lesz-e egy hét alatt...
2012. febr. 21. 12:45
 1/7 anonim ***** válasza:
A B kategória az nemzetközi ( ha nem kezdő jogosítvány ).
2012. febr. 21. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Előző rosszul tudja.

Lehet kérni bármelyik okmányirodában, én 1 éve kértem amikor a tengeren túlra mentem. Egy fénykép kell hozzá, a jogsid ott előtted megcsinálják. Eléggé csalódni fogsz - ez egy papír alapú okmány az egész, benne pár idegen nyelven a kategória amire a jogosítványod szól ( ha jól emlékszem nekem még az A-t sem rakták bele csak B-t, hiába van több kategóriára is jogsim ).

2012. febr. 21. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Lefelejtettem az árát, pontos összegre nem emlékszem, néhány ezer forint lehetett. ( Talán 2e Ft ? Nem emlékszem sajnos!)
2012. febr. 21. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nem tudtam én rosszul ,csak azt a kitételt a kérdező nem írta, hogy olyan országban óhajt közlekedni, ahol a magyar/uniós jogosítvány nem elfogadott.

Kiváltása 2300 pénz:

[link]

2012. febr. 21. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Egy jogosítvány vagy nemztektözi vagy nem. Az egy dolog, hogy az unióban elfogadják ( egyébként máshol is). És igen, rosszul tudtad. ez van.
2012. febr. 22. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Ma elintéztem. Vinni kell (nem készítenek helyben!) 2db szemig. képet +2300Ft és helyben megkaptam. Eredetivel együtt érvényes csak és mivel nekem Norvégiába kell (nem EU!) ezért ott kérik a rendőrök.
2012. febr. 22. 19:18
 7/7 sonar123 válasza:

Norvégiába sem kell.


Nem kell kiváltani a Nemzetközi vezetői engedélyt az Európai Unió tagállamaiba és a Bécsi közúti egyezményt aláíró országokban történő autóbérléshez/vezetéshez:

A Bécsi Közúti Közlekedési Egyezmény tagállamai:


Ausztria, Bahama Szigetek, Bahrein, Beloruszia, Belgium, Brazília, Bulgária, Csehország, Dél-Afrikai Köztársaság, Elefántcsontpart, Dánia, Észtország, Finnország, Franciaország, Fülöp Szigetek, Görögország, Guayana, Horvátország, Irán, Izrael, Jugoszlávia, Közép-Afrikai Köztársaság, Kuba, Kuvait, Lengyelország, Lettország, Litvánia, Luxemburg, Magyarország, Macedónia, Marokkó, Moldova, Monaco, Niger, Norvégia, Németország, Olaszország, Orosz Föderáció, Pakisztán, Románia, San-Marino, Svájc, Seychelle-Szigetek, Svédország, Szenegál, Szlovákia, Szlovénia, Tadzsikisztán, Türkenisztán, Ukrajna, Uruguay, Zaire, Zimbabwe.

2015. okt. 5. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!