Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Mikor tudok átállni más...

Mikor tudok átállni más biztosítóhoz?

Figyelt kérdés
Autó biztosítót szeretnék váltani mert nagyon megemelték az árát ott akinél jelenleg vagyok.
2012. febr. 26. 22:48
 1/7 anonim ***** válasza:
Most novemberben volt a lehetőség a váltásra! Miért nem akkor váltottál? Most már meg kell várnod a következő váltási időszakot!
2012. febr. 26. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Értem!Köszi a korrekt választ!Azért nem váltottam előbb, mert most jött múlt héten a levél hogy drágult.Tehát akkor ismét novemberig kell várnom?
2012. febr. 26. 23:49
 3/7 anonim ***** válasza:

Igen.

Persze azt feltételezve,hogy év végére letelik a szerződéskor aláírt egy év.

2012. febr. 27. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Már bocs, de novemberben már tudnod kellett, hogy mennyi lesz a köteleződ idén. Ha a biztosító nem is küldött külön levelet, kalkulátorral vagy a biztosító weblapján meg tudtad nézni. Ha december 31 volt a fordulónap, akkor bizony novemberig várnod kell a váltással.
2012. febr. 27. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A kérdésem: mikor lett kötve a jelenleg érvényben lévő biztosításod?


Amúgy marha egyszerűen kijátszható a dolog: év közben is lehet váltani, ha üzembentartót cserélsz. (Csak nem biztos, hogy megéri: 6000 ft az új forgalmi, plusz vagyonszerzési illeték..stb...)

2012. febr. 27. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Új biztosítást fordulónapra lehet kötni, hogy ez mikor van, rajta van a kötvényen vagy azon a levélen, amit küldtek. Legalább 30 nappal a fordulónap előtt fel kell mondanod a régi biztosítást és után fordulónapig meg kell kötnöd az újat. A novemberi váltási időszak már nem mindenkire érvényes, csak arra, aki (talán) 2010 előtt kötött kötelező biztosítást.
2012. febr. 27. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Ha az autó üzembentartó joga (legtöbbször amikor megvetted) 2010. január 1.-je előtt került hozzád, úgy minden év novemberében van a váltás ideje. Ha utána, akkor az előtt két hónappal, hogy az évforduló lenne. Tehát ha március 15-én vetted, akkor január 15. - február 15. között válthatsz. Minden esetben ez időben küldi ki a biztosító is, hogy mennyi lesz a következő évre.
2012. febr. 28. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!