Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » A jogsi kiváltásához mikor...

A jogsi kiváltásához mikor kell bemutatni az eü kártyát?

Figyelt kérdés

Ha megvan a forgalmi vizsga elbaktatok az okmányirodába akkor már kérik,vagy a jogsi elkészülésekor kell bemutatni?ja és a papírok elkészítése mennyi pénzben fáj?

előre is köszi a válaszokat!


2009. jún. 7. 22:58
 1/3 anonim ***** válasza:
Ott már kérik, de hol akarnád odaadni még? A műanyagsajtolóban, ahol a jogosítványod készül?
2009. jún. 7. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

az nem lenne rossz ha bejutottam volna oda nem kellet volna egy valag pénzt kifizetni :) bár én arra gondoltam,hogy átvételnél be lehet e mutatni mert az eü még folyamatban van

bár nem értem mi értelme hacsak nem a vöröskeresztnek a zsebét tömni.egy balesetnél nem fog senki vészhelyzetet játszani,ha hozzá is mer kezdeni lehet többet árt mintha nem tenne semmit.

2009. jún. 7. 23:55
 3/3 anonim ***** válasza:

Leginkább az lenne az értelme, hogy SZAKSZERŰ információt tudj adni a szakszerű segítség részére. De sajnos ezt sokan elfelejtik, és "legyintenek" egy balesetnél, hogy jaj hát én úgysem tudok itt semmit csinálni, így továbbmegy, majd öt kilométer múlva hívja a mentőket, hogy ő biza látott egy balesetet. Aztán kérdezik, hány sérült? Hát izé... Én már nem vagyok ott.

Pedig csak el kellene számolni x-ig, megnézni, hogy hány jajveszékel, mennyi van tök csöndben, mennyinek hiányzik a feje, keze, lába, melyik alatt van vértócsa stb. Mert ebből a mentőtiszt már le tudja vonni azt a következtetést, hogy mennyi és milyen gépjármű kell a balesethez, kell-e tűzoltó, szükséges-e helikopteres készültség stb. De öt kilométerrel odébb kivezényel mindenkit, aztán addig lehet, hogy pont az az oda nem kellő tűzoltó, mentő életet tudott volna menteni...

Kb. ez az elsősegélyvizsga lényege. Persze ezt az emberek kilencven százaléka nem fogja fel, és csak legyint.

Holott sokszor már az segítség, hogyha tényleg stabilba fektetik az áldozatot. Nem egy ember fulladt már meg az amúgy "ártalmatlan" autóbaleset után a saját hányadékában...

Ne alkalmazzon szívkompressziót az EÜ-vizsgás. De adjon támpontokat a mentőknek, segítse az életmentést. Ne azzal, hogy cirkulációt biztosít, de akadályozza meg pl. a fenti példánál az aspirációt, legyenek átjárható légutak, stb. Sokszor ez a LEGNAGYOBB segítség.

2009. jún. 8. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!