Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Most vettem 1 motort, már...

Most vettem 1 motort, már bejelentettem műszakira ill. eredetségi vizsgára. Sajnos, azt elfelejtettem megkérdezni, hogy előtte be kéne mennem az okmány irodába valami papírért, vagy nem kell hozzá semmi (persze a forgalmi és a törzskönyvön kívül)?

Figyelt kérdés
Illetve az lenne még a kérdésem, hogy a motor az 1ik családtagom nevére lett véve, mert így olcsóbb a biztosítás (több éve van jogosítványa, azért), ezért neki írnia kell majd 1 meghatalmazást? Abba minek kellene szerepelni?
2012. márc. 6. 23:51
 1/7 anonim ***** válasza:

A törzskönyv majd csak az okmányirodában fog kelleni, ahhoz hogy leműszakiztasd kell a forgalmi és az adásvételi.


Mivel nem a te nevedre lesz, ezért kell meghatalmazás, de rendes: minden adat a meghatalmazó és a meghatalmazottnál, két tanú (adatokkal, címmel, szig. számmal) és szerepeljen benne minden: műszaki, eredetvizsga, eredetvizsgával kapcsolatos fellebbezési jogról lemondás, biztosítási ügyintézés, okmányirodai ügyintézés, a járművel részvétel a forgalomban. A legbiztosabb ha hozzáírjátok a felsorolás végéhez, hogy "és egyéb pontokban is amelyeket a felsorolás esetleg nem érint".

Ha megvan a műszaki adatlap, az előzetes eredetvizsga papírja, igazolás a biztosítótól akkor mehetsz az Okmányirodába a forgalmival, törzskönyvvel és adásvételivel.

2012. márc. 7. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Huhh, végre 1 minden igényt kielégítő válasz "gyk"-n... Nagyon köszönöm!
2012. márc. 7. 22:51
 3/7 anonim ***** válasza:
Utoljára egy hónapja csináltam végig ugyanezt, szóval még képben vagyok. :)
2012. márc. 7. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
És akkor azt még megtudod mondani, mennyibe került mindez? :)
2012. márc. 8. 20:27
 5/7 anonim ***** válasza:

Pontosat nem fogok tudni mondani, mert függ köbcentitől/teljesítménytől is, meg a hatóságon felüli díjakra rá-rátesznek ezt-azt...


De ami biztos:

-a biztosítást netes kalkulátorral ki tudod számolni

-az átírási díj és az eredetvizsga díjához is van kalkulátor: [link]

-a műszaki helyfüggő: az NKH telephelyein a legolcsóbb (ott csak a hatósági díjat számlázzák), mindenhol máshol drágább.


Nekem az 1972-es 16 lóerős, 146 kg-os motorom biztosítása 1880 HUF / negyedév baleseti adóval, átírási költségek ugye a kalkulátor szerint (kb. 32000), a műszaki hatósági díja nem tudom mennyi, én a helyi Suzuki szervíz mögötti állomáson elég szép összeget fizettem, 10e felett egy kicsivel.

2012. márc. 8. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Értem. Köszi szépen a válaszod! Hosszú, balesetmentes nyarat!
2012. márc. 8. 22:11
 7/7 anonim ***** válasza:
Köszönöm, viszont kívánom.
2012. márc. 8. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!