Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Kiskorú nevére szeretném...

Kiskorú nevére szeretném ajándékozni autót?

Figyelt kérdés

Megszeretném kérdezni ha a kiskorú gyermekem nevére szeretném ajándékozni az autót,kell-e hozzá üzemben tartó?Ha nem kötelező melyik jobb ha van üzembentartó vagy ha nincs?

Másik kérdésem Ha ajándékozom nem kell adót fizetni utána egyik részről sem?

Ha a gyermek nevén lesz az autó,biztosítás szülő nevére is lehet kötni?

Válaszukat előre is köszönöm.


2012. márc. 12. 08:51
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Kell üzembentartói, az üzembentartó nevére kell kötni a biztosítást is ha a gyereknek nincs jogsija. Ajándékozási adókedvezmény ha jól tudom X összegig van , talán százezer körüli összeg, de nem biztos.
2012. márc. 12. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Meggondolnám. Nemcsak a biztosítás, és az üzembentartás miatt, más okból is.

Egy autót (bizonyos idő után) el szoktak adni, ha még akkor is kiskorú lesz a gyermek, akkor az adás-vételi aláírásával lesz a gond. Ugyanis kiskorú ilyen szerződéseket jogilag nem tehet. Annak kellene először utána-nézni, hogy ilyen esetekben mi van.

2012. márc. 12. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Kiskorú helyett a törvényes gyámja járhat el ilyen esetben, minden további nélkül meg lehet oldani.
2012. márc. 12. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Érdemes utánanézni az illetékeknek is. Nem tudom egyenesági rokonok között hogy megy, de pl. idegenek közötti ajándékozásnál az átírási illeték dupláját kell befizetni.
2012. márc. 12. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Ajándékozási illeték akkor nincs, ha egyenesági rokonok között történik az ügylet. Tehát a jelen esetben illetékmentes.

Viszont én is meggondolnám a kiskorúnak ajándékozást, később több gond lehet belőle, illetve - persze nem feltételezem, hogy ilyesmiről lenne szó - el kell mondjam, hogy ha végrehajtás elkerülése érdekében történik az ajándékozás, akkor az a szerződés a jogosult irányába úgyis érvénytelen lesz, amennyiben a jogosult bírósághoz fordul. Ilyenkor még a perköltség is az adós nyakába szakad, szóval nem ajánlott.

Egyébként igen, kell üzembentartó, és a biztosítást az ő nevére kell kötni.

2012. márc. 12. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Van egy meglévő lakáshitelem amit nagyon nehezen fizetek.Ha nem tudom pl.két hónap múlva fizetni akkor is annak nézik?Mert honan tudjam mi lesz pl.két hónap múlva.,.
2012. márc. 12. 09:57
 7/15 anonim ***** válasza:

Ha már előre kellett látnod, hogy nem fogod tudni fizetni, akkor vehetik fedezet elvonó szerződésnek, igen.

Hozzátartozó (főleg kiskorú) számára történő ajándékozásnál elég könnyen mondják ezt ki, hiszen elég egyértelmű tud lenni.

[link]

2012. márc. 12. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm.Érettem.Sajnos autó meg kell nekünk.Ha pl.amit kapok gyerektartást abból,mivel egy számlán marad az a gyereknek,ha összegyűlik, veszek autót a gyerekem nevén,azt nem tudják lefoglalni?
2012. márc. 12. 10:20
 9/15 anonim ***** válasza:
Basszus, ne vegyél olyan autót amit nem engedhetsz meg magadnak. Ilyen egyszerű. Nézd meg mennyiből élsz, ebből mennyit költenél autóra és olyat vegyél. Nem okoskodva kerülgetni kell a törvényt, hanem saját magad korlátait betartva vásárolni. Ezért van ennyi probléma magyarországon a hitelesekkel, mert mindenki saját maga képességein felül költekezik.
2012. márc. 12. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Hát, ez már határesetnek tűnik. Legjobb lenne egy ügyvéddel konzultálni erről. Ha a fedezet-elvonó jelleget nem tudják megállapítani, akkor nyilván nincs gond. Amúgy fedezetelvonó is csak akkor lehet, ha tényleg elvonja a fedezetet, tehát, ha van más, amiből végre tudnak hajtani (pl. maga a házatok, vagy bármi), akkor nincs gond az autóval. Csak akkor, ha az lenne az egyetlen, amit vinni tudnak. De még így sem lennék teljesen biztos benne...

De az ajándékozás nem valószínű, hogy meg fog állni, azt tudom.

2012. márc. 12. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!