Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Eladtam egy motorkerékpárt és...

Eladtam egy motorkerékpárt és utolag derült ki a vevő címe német, amugy magyar . Nemfogadták el a hivatalban. Mit tehetek? Kerestem de elküldött a búsba

Figyelt kérdés
2012. márc. 27. 13:14
 1/6 anonim ***** válasza:

Mi az, hogy "utolag derült ki a vevő címe" ?


Ha nem írtatok azonnal rendes adás-vételit, akkor magadra vess!

2012. márc. 27. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
rendest írtunk de késő este vitte és csak másnap néztem a címet sajnos
2012. márc. 27. 14:06
 3/6 anonim ***** válasza:
azért járd még körbe ezt a kérdést,mert ha te vagy az eladó és adásvételit is irtatok elméletileg neked csak bejelentési kötelezettséged van amit 5 napon belül kell megtenned.semmi közöd ,hogy hol lakik a vevö vagy hogy mire fogja használni a motort./ha leküldenek, keress egy másik okmányirodát és intézd ott el./
2012. márc. 27. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ez egy jó tipp!

Mert ugye az autó forgalomból kivonása csak bontóba leadással lehetséges, de ha igen romos a verda, fizetni kell érte.

Ehelyett "eladom" egy külföldinek és enjoy...

(Gondolod ezt lehet?)

2012. márc. 30. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
nemvolt romos állapotban részben felújított volt de nemtudtam folytatni ezért került eladásra
2012. márc. 31. 09:53
 6/6 anonim ***** válasza:

Kérdezőnek..

Bocsáss meg, nem érted mit, miért írtam.

A mai magyar jogszabályok szerint, az autó forgalomból kivonása csak bontóba leadással lehetséges. Ők szavatolják annak környezetkímélő módon történő megsemmisítését.

EZ PÉNZBE KERÜL!

Külföldinek való eladással volna egy kiskapu??? És még az autód, motorod is megmaradhatna egy névleges szerződéssel, alkatrészként értékesíthetnéd, azaz pénzt csinálhatnál belőle, a rendszámot meg leadhatnád. De ezért kérik a bontási igazolást!

2012. márc. 31. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!