Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Átírás kicselezése. Spórolhato...

Átírás kicselezése. Spórolhatok az átírással az alábbi műveletekkel?

Figyelt kérdés
Vettem egy autót eladásra magánszemélyként és nem akarnám névre venni mert akkor:Eredetvizsga(17 Eft),Törzskönyv(6Eft,Forgalmi engedély(6Eft)Átírálási illeték(33Eft).ezeket én kihagynám sprolás szempontból.És az új vevőnek majd kettős átírással tudja majd átiratni.Az eggyiket (az én részemet)és kifizetem még a rám eső büntetést.Spórolok egy eredetvizsgát,forgalmit,törzskönyvet(30Eft-ot).Mennyi ilyenkor a büntetés?
2012. márc. 28. 20:05
 1/6 anonim ***** válasza:
Azt nem tudom, de nem lesz könnyű úgy eladnod egy autót, hogy nem a te nevedre szólnak a papírjai.
2012. márc. 28. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Az eladónak(akitől az autót veszed)kötelessége az okmány irodán lejelenteni,hogy eladta neked az autót.Tehát az okmány irodán már nyoma lesz,hogy autót vettél és egy idő után felszólítanak,hogy írasd át.Ha ez nem történik meg az autót kivonják a forgalomból.Ha ezek után megállít a rendőr az autóval,neked reszeltek.

Én ezzel biztos nem szórakoznék.Ha nincs pénzed átíratni a nevedre,ne vegyél inkább autót.

2012. márc. 28. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, de azért ismét írom, hogy ELADÁSRA vettem. Nem a pénzhiány miatt nem akarom átíratni, hanem a felesleges utánajárás és a nagyobb nyereség reményében. Ja, és az előző tulaj már kivonatta.
2012. márc. 28. 20:37
 4/6 lockstock ***** válasza:
Írtok egy üres adásvételit, amit aláír az eladó, azzal adod tovább, kvázi, mintha attól venné az új tulaj, akitől te.
2012. márc. 28. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Az autót már lejelentették az okmányba.Így ha én nem iratom át akkor az új vevőnek 2x-es átírásra lesz szüksége.Ebből én egyet bevállalok.Így 30000 Ft-ot spórolok rajta és kiszabnak rám egy büntetést mert nem írattam át.Ha a büntetéssel még mindig olcsóbban jövök ki akkor beválalom a büntetést.
2012. márc. 28. 23:08
 6/6 anonim ***** válasza:
Ezt úgy szokták csinálni, ahogy lockstock írta.
2012. ápr. 2. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!