Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Ha megveszek itthon egy...

Ha megveszek itthon egy külföldi okmányokkal rendelkező autót mire kell hogy ügyeljek?

Figyelt kérdés

Esetleg vlami kétnyelvű adásvételi vagy foggalmam sincs mit kéne néznem..

A Regadót rögtön átírásnál ki kell fizetni vagy azt nem muszály rögtön?


2012. ápr. 2. 18:34
 1/9 A kérdező kommentje:

Még egy kérdés!


Műszakiztatni bárhol le lehet?

2012. ápr. 2. 18:36
 2/9 anonim ***** válasza:
Arra figyelj, hogy minden okmánya eredetben meglegyen. Forgalmi, törzskönyv. A kétnyelvű adásvételi a legjobb. Ha az nincs, le kell fordíttatni. Ekkor az Országos Fordító Iroda által elvégzett fordítás fogadható el. Műszaki vizsgára az NKH-hoz kell elvinned, a regisztrációs adót még a forgalomba helyezés előtt ki kell fizetned. Fontos, hogy ha az EU-ból veszed a kocsit és az eredeti okmányokkal rendelkezik, akkor nem kell eredetiség vizsgára vinned és nem kell származásellenőrzést elvégeztetned ( ezt az okmányiroda által lehet megcsináltatni)
2012. ápr. 2. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszi haver!
2012. ápr. 2. 20:26
 4/9 anonim ***** válasza:
50%

Előző szinte kimerítette a kérdésre adható válaszokat.

Annyit fűznék hozzá,hogy "E" rendszámmal fél évig használhatod az autót műszaki vizsgát és kfb.-t követően - regdíj nélkül. Elvileg egyszer hosszabbítható is de max. tárgyév dec. végéig.

"P" rendszámmal is használható a verda ami forgalomból kivont ill. itthon még nem forgalomba helyezett autókra van kitalálva.

Hajrá!

:D

2012. ápr. 2. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

"P" rendszámmal is használható a verda ami forgalomból kivont ill. itthon még nem forgalomba helyezett autókra van kitalálva.


Ez így ebben a formában nem teljesen igaz!


A P-s próba rendszám, teszteléshez, közúti próbához van kitalálva, nem is kaphat akárki, de hallottam már olyant, hogy adtak bérbe.

P rendszámmal csak a vezető ülhet a járműben, és menetlevelet is kell írni hozzá!

2012. ápr. 3. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Kedves Utolsó!

Találtál egy szőrszálat meg egy baltát és hasogatsz ?

"nem teljesen igaz"

Mi??

Hát hazudok én ?!

"forgalomból kivont ill. itthon még nem forgalomba helyezett"

Ezen kívül vajon milyen autóra szerelhető a "P" ?

Nem csak teszteléshez és nem is csak közúti próbához van kitalálva hiszen autószerelők és autókereskedők csak így tudják "lábon" mozgatni a költségkímélés vagy lejárt műszaki okán forgalomból kivont autóikat.

A menetlevél,pontosabban próbanapló oké de az egy személy nem.

Elvileg csak hétköznap,napközben,munkaidőben,egy személy és belföldön használhatja ezt a rendszámot gyakorlatilag ha a cég fő profilja 5010 vagyis autókereskedelem és tevékenységi körében az autószerelés is fel van tüntetve akkor egy sima kérelemmel felszabadítják az összes tiltás alól sőt külföldre is vihető,EU-n belül elfogadott.

Ha te hallottál már "olyant",hogy bérbe is adtak akkor én megmutatom,hogy szabályos iparággá nőtte ki magát a "P" tábla bérbeadása:

[link]

csakegyautókereskedő (kérdezz bátran,nem tegnap kezdtem)

:o)

2012. ápr. 3. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

"eredeti okmányokkal rendelkezik, akkor nem kell eredetiség vizsgára vinned"


Itthon! Itthon nem kell rá, de külföldön kell, mert addig nem vonják ki a forgalomból. Származásellenőrzés valóban nem kell, ha megvannak az eredeti papírok.


Én most csinálom, az alábbi költségeken vagyok eddig túl:


Külföldi ügyintézés:

1) eredetiségvizsga: 85 euró

2) végleges kivonás a forgalomból + ideiglenes 30 napos külföldi rendszám: 66 euró

Adás-vételit a kóbor-kósza kutya se kért :)


Most várom a kis chip kártyát, ami igazolja az eredetiségvizsgálatot, amit a külföldi hatóság küld meg, mert az nélkül nem indítható el a belföldi üzembe helyezés.


Következő lépések:


- NKH egy vizsgahelyén műszakiztatás (kb 40-50.000 ft)

- Regadó fizetés (166.000 ft)

- Forgalmi (6000 ft), törzskönyv (6000 ft)

- Rendszámtábla (8500 ft)

- Érvényesítő címke (585 ft)


Vagyonszerzési illetéket nem kell fizetni, ha az adás-vételid külföldi keltezésű.

2012. ápr. 5. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

Szívesen, de nőből vagyok:)

A második válaszolónak valóban nincs teljesen igaza a "P" rendszámmal kapcsolatba.


Íme a jogszabály rá vonatkozó része:

326/2011 (XII.28:) Kormány rendelet:


70. § (1) Kérelemre P betűjelű ideiglenes rendszámtáblát kell kiadni a fő tevékenysége szerint gépjármű-kereskedelemre jogosult gazdálkodó szervezetnek, a fő tevékenysége szerint járműgyártásra, járműjavításra jogosult szervezetnek, vállalkozásnak, a közlekedési kutatóintézetnek, valamint egyéb olyan vállalkozásnak vagy intézménynek, amelynek tevékenysége indokolja a még forgalomba nem helyezett vagy a forgalomból ideiglenesen kivont, javítás alatt álló vagy kereskedelmi célból történő szállítása során a jármű ideiglenes részvételét a közúti forgalomban.


(2) A P betűjelű ideiglenes rendszámtáblával ellátott jármű használata az ideiglenes forgalomban tartási engedély jogosítottján vagy a vele munkavégzésre irányuló jogviszonyban álló személyen kívül másnak nem engedhető át.


(3) Az (1) bekezdésben meghatározott járműjavításra jogosult szervezet, vállalkozás részére kiadott P betűjelű ideiglenes rendszámtáblával ellátott járművet olyan személy vezetheti, aki rendelkezik a gépjárműfenntartó tevékenység személyi és dologi feltételeiről szóló miniszteri rendeletben a járműszerelői tevékenység önálló végzéséhez előírt képesítéssel. A járművet vezető személy e feltétel fennállását a járműjavító szervezet által kiadott okirattal kell igazolja.


(4) A P és SP betűjelű ideiglenes rendszámtáblával ellátott járműnek a közúti forgalomban való részvételéről a közlekedési igazgatási hatóság által hitelesített indítási naplót kell vezetni.


(5) A P betűjelű ideiglenes rendszámtáblával ellátott járművel a személy- és teherszállítás, valamint a vontatás tilos. A korlátozás alól az engedélyező közlekedési igazgatási hatóság indokolt esetben felmentést adhat.


(6) A P betűjelű ideiglenes rendszámtáblával ellátott jármű esetében az (5) bekezdésben meghatározott személy- és teherszállítás, valamint vontatási tilalom alól akkor lehet felmentést adni, ha a tesztelés a jármű ezen jellemzőinek megismerésére irányul. A közlekedési igazgatási hatóság a jogszabályban előírt korlátozásokon túl útvonalbeli, területi és időbeli korlátozásokat írhat elő. Erről és a jogszabályban meghatározott tilalmak alóli felmentésről határozatot hoz.


72. § A P, az M, a Z és a CD betűjelű ideiglenes rendszámtábla csak olyan járműre szerelhető fel, amely a közúti közlekedésre alkalmas műszaki állapotban van. E feltételek betartásáért a jármű üzemben tartója felelős.


73. § Amennyiben a jármű üzemeltetési jellege vagy üzemben tartója (tulajdonosa) megváltozik, a rendszámra való jogosultságot felül kell vizsgálni, azt indokolt esetben ki kell cserélni.

2012. ápr. 5. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

üdv mindenkinek.

Találtam én is egy számomra érdekes hirdetést

Azzal a szöveggel hirdetnek egy külföldről behozott lakóautót hogy műszakiztatni nem kell csak honositani?

Ahogy lehet?

Sztem minden külföldről behozott autót le kell műszakiztani ahhoz h magyar rendszámot kapjon vagy nem?

2014. nov. 30. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!