Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Hitelre vásárolt robogó...

Hitelre vásárolt robogó cseréje így megoldható?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Azt szeretném kérdezni nálam okosabb emberektől, hogy Tavaly vettem egy új robogót hitelre. 260 volt a motor ára, 80 önerővel és 180 hitellel. Az lenne a kérdésem, hogy ha el akarom adni, vagy cserélni, befolyásolja-e a hitel az eladást, illetve hogy az új tulaj megköthesse a biztosítást a motorra, bármiféle problémát jelent-e, hogy én anno hitelt vettem fel hogy kifizessem a motort.


vagy a hitel az az én problémám és az nem befolyásolja az eladás jogi folyamatát?


Hasznos Válaszokat előre is köszönöm!


2012. ápr. 7. 18:41
 1/3 anonim ***** válasza:

A hitel ugyan a te problémád, de az eladással fedezetelvonást követsz el!


A Btk erről így rendelkezik:


330. § Aki a hitel fedezetét egészben vagy részben elvonja, vagy a hitelezőnek a fedezetből való kielégítését más módon meghiúsítja, vétséget követ el és egy évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.

2012. ápr. 7. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
értem, köszönöm a hasznos választ!!
2012. ápr. 8. 00:53
 3/3 anonim ***** válasza:

Magyarul a hitel és a robogó két külön dolog bár utóbbi a hitel fedezetéül IS szolgál nem helyettesíti a fizetést.

Felvettél 180 hitelt amelyet - kamatokkal növelten - vissza kell fizess a banknak.

Ha ezen túl vagy csak akkor lesz a Tiéd a moci.

Más kérdés,hogy a robogó piaci ára egy percig sem fedezte a hitel valós,bruttó összegét.

A jármű folyamatosan avul,veszít az értékéből míg a hitel összege a kamatok,árfolyam különbözet és egyebek okán jóval kisebb mértékben.

A motor már régen nem ér annyit amennyi a rajta lévő teher,hiába fizetted a részleteket.

Elvileg létezik "hitelátvállalás" amikor az új tulaj átveszi a bankkölcsönödet hivatalosan mindenestől,gyakorlatilag még Neked kell majd fizetned azért,hogy ez megtörténhessen.

Mindenesetre csak a bank tudtával,beleegyezésével adhatod el vagy csak azután,hogy kifizetted a teljes tartozást (esetleg a vevőjelölt pénzéből vagy azt kiegészítve).

Sajnos a bankszakma erről szól a pénzpiac a saját érdekeit tartja szem előtt nem a Tiédet.

Sok sikert!

:)

2012. ápr. 8. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!