Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Kontaklencsével jogosítvány?

Kontaklencsével jogosítvány?

Figyelt kérdés
Ugye ha valakinek szemüvege van azzal csinálják a jogosítvány képét. Én 3 éve kontaklencsét hordok, ilyenkor jelzik valamivel a jogosítványban?
2012. ápr. 8. 10:35
 1/7 anonim válasza:
Én úgy tudom, nincs akadálya annak, hogy az orvos olyan eü-i alkalmassági megjegyzést tegyen, hogy "Szemüveggel vagy kontaktlencsével" vezethet. Ha kontaktlencsével vezetsz, hordhatsz napszemüveget is, ami vezetésnél olykor szerfölött kívánatos.
2012. ápr. 8. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Igen, vezethetsz. Az orvosi vizsgálaton úgy kérd, hogy azt jegyezzék be, hogy szemüveggel vagy kontakTlencsével is vezethetsz. Mert ha csak a kontakTlencsét írják be, akkor szemüveggel nem lehet. Ez pedig kínos, ha valamiért nem viselheted a lencsét:)
2012. ápr. 8. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Én szemüvegben vezetek, a jogsiba nincs beírva. Eddig még nem szólt a rendőr. Nem is lenne logikus.
2012. ápr. 8. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Miért ne lenne logikus?
2012. ápr. 8. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Több okból.

Elsőként az, hogy az utolsó kötelező vizsgálat óta romolhatott a szemem, s így nincs bejegyezve. Nincs is ilyen kötelezettség (ti., hogy soron kívül jogsit kellene cserélni szemromlás miatt).

A másik: ha be van jegyezve, hogy csak látásjavító eszközzel vezethetek, akkor nyilván nem látok jól nélküle. Tehát veszélyes lehet szemüveg vagy kontaktlencse nélkül volánhoz ülni.

De nincs semmiféle tilalom arra, hogy ha magam ítélem meg a viselésének szükségességet, azt nem tehetem meg. Ha magam érzem úgy, hogy szemüvegben jobban látok, a rendőr nem fogja levetetni velem.

2012. ápr. 8. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
De sötétek vagytok...te jó ég! Az utolsó válaszolónak egyértelműen igaza van. Gondolkodjatok már egy kicsit, hallottatok már olyat, hogy valakit megbüntet a rendőr mert kontaktlencse helyett szemüveget hord? Ne vicceljetek már...
2012. ápr. 9. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Egyébként sincs olyan, hogy csak szemüveggel vagy csak kontaktlencsével. Látásjavító eszköz a neve és ez mindkettőre érvényes.
2012. ápr. 9. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!