Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » B kategóriás jogosítványhoz...

B kategóriás jogosítványhoz az alkalmassági vizsgálaton a vérnyomásnak mennyi a felső határa hogy meglegyen a hivatásos jogsihoz való alkalmassági vizsga?

Figyelt kérdés
tehát mennyi a felső határ hogy ha a fölött van akkor már nem alkalmas?
2012. márc. 31. 21:41
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
lehet rosszul mondtam tehát a sima jogsira gondoltam amit 10 évente kell megújítani
2012. márc. 31. 21:48
 2/11 anonim ***** válasza:

Nekem még jogsihoz sose mérte meg a doki, pedig párszor már újítottam!


Viszont az üzemorvos a 160-as kollégákat már figyelmeztette, és a 200 felettieket pedig eltiltotta...

Ebből azért sejtheted!

:)

2012. márc. 31. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

nekem 160volt amikor alkalmasságin voltam (18 évesen) és ezzel elküldött további kivizsgálásokra..

aztán kiderül hogy "fehér köpeny allergiám van" :D

2012. márc. 31. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
és 160 ra még megadták??
2012. márc. 31. 23:53
 5/11 anonim ***** válasza:

A normál emeberi vérnyomás 18-20 éves korban 130/80. Az egyik érték a systolész a másik a diasztolé. Az első érték az amit a szív pumpál kifelé (artériás), a másik pedig ami a szövetektől visszafelé megy a szívbe (vénás, azért kisebb ez az érték mert itt már nincs olyan nagy nyomás).


Tehát az a fontos, hogy 130/80 alatt legyen a vérnyomás.


Itt van egy táblázat az értékekről, és a magas vérnyomás stádiumáról. [link]

Summa summarum azt lehet mondani, hogy orvosfüggő, de 140/90-ig szinte biztos hogy megadják a jogosítványt.

2012. ápr. 1. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
160-ra nem hiszem hogy megadják, max. ha szedsz gyógyszert
2012. ápr. 5. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

B jogsira megadják.

De ha úgy mész oda hogy jajj istenem "nem lehet jogsim,, és emiatt még feljebb megy a vérnyomásod abból lehetnek gondok. Amúgy meg nem tudom mit idegeskedsz nem a sebészetre mész. Nem fognak szurkálni se csak megnézik ellátsz e a falig meg fizikailag és mentálisan nagyából rendben vagy e.

2012. júl. 4. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
nem idegeskedek és nem attól megy fel a vérnyomásom hogy félek hogy mit csinálnak mert akármit csinálnak kibirom és nem félek csak az az 1 zavar 1 kicsit mert alapból magas de egyébként mostanába 140 akkor nemvészes??
2012. júl. 4. 14:41
 9/11 BudSpencer ***** válasza:
140-el nem lesz semmi gond:)
2012. júl. 4. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
140-nel nincs gond. amúgy ha magasabb lenne, akkor is megadnák, csak gyógyszert kellene szedned ha vezetsz
2012. júl. 5. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!