Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Mi a teendő ha BANKtól vásárol...

TOMAtm kérdése:

Mi a teendő ha BANKtól vásároltam egy Motort, de nem kaptam hozzá törzskönyvet csak egy forgalmit meg adásvételi szerződést?

Figyelt kérdés
A forgalmi az előző tulajdonos nevére szól,akitől a bank 'visszavette' a járművet,és azt ki is vonatta a forgalomból.Az adásvételin szerepel hogy a törzskönyv hiányzik.a forgalmin meg csak annyi van a közlemény részen h mikortól van kivonva a forgalomból.A problémám az h törzskönyv nélkül nem tudom átiratni a nevemre,meg egyátalán nem tudok kezdeni vele semmit.ilyenkor hová,kihez kell fordulnom?
2012. ápr. 10. 20:55
 1/4 anonim ***** válasza:
A forgalmi hátuljába nincs beírva, hogy "XY bank, járműkereskedő" ?
2012. ápr. 10. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az eladóhoz. Felhívod őket, elmondod hogy az okmányirodában azt mondták hogy még kell ez meg az, szeretnéd a segítségüket kérni a probléma megoldásában.


Ha banki visszavett, akkor a törzskönyv valószínűleg náluk volt. Esetleg a nevedre íráshoz kellhet a nyilatkozat a banktól, legalábbis a hitel kifizetésekor (gondolom nem hitelre vetted) szoktak egy nyilatkozatot adni, amivel az okmányirodások "leveszik" a bankhoz tartozó bejegyzéseket az autóról.


Telefonálj, érdeklődj, mert a végén a 15 napon belüli átírás elmulasztásáért még a te füledet fogják meghúzogatni..

2012. ápr. 11. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat.közben én is kutakodtam,kiderítettem h a kereskedő-bank-vagyonkezelő kategóriába tartozó jogi személyeknek-azért h ne kelljen többtíz-százezres vagyonszerzési illetéket fizetniük - jogukban áll az okmányiroda felé visszaküldeni a törzskönyvet,ezzel mentesülve a díjfizetés alól.szóval elméletileg az okmányirodásoknak tudiuk kell h a motornak van törzskönyve,méghozzá pont h náluk.ettől függetlenül nekem kapnom kell majd egy új törzskönyvet-gondolom amint kifizettem a vagyonszerzési illetéket- és ezzel a gond letudva.már csak az a kb 10 hely ahová mennem kell(a sorrend) amivel nem vagyok teljessen tisztában.
2012. ápr. 11. 09:36
 4/4 anonim ***** válasza:

Persze, fogsz kapni új törzskönyvet, az ára 6000 jó magyar forint.

Hát kitartást a rohangáláshoz, lehet hogy szükség lesz rá. Én mondjuk az egyik családtagom által TK-ra tört, hitellel terhelt autó után rohangáltam. Lett még néhány ősz hajszálam, mire félrepostázások és felesleges telefonálgatások után kifizettük és eladtuk a járgányt..

2012. ápr. 11. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!