Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Külföldi lejárt okmányokkal...

Külföldi lejárt okmányokkal rendelkező autót vettem. A többi lentebb. Hogyan tovább?

Figyelt kérdés

Olvastam sok helyen ,hogy 30 napon belül be kell íratni meg hasonló dolgokat.

Szóval az autónak lejárt minden papírja, de megvannak a papírjai. Beírathatom még ezt az autót ? Útvonalengedélyt kapok attól még ,hogy nincs rendszám?

Kedden tudok sajnos csak elmenni okmányirodába , de szeretnék addig kapni 1-2 információt! Segítségeteket köszönöm előre is.



2012. máj. 5. 22:43
 1/5 A kérdező kommentje:
Az autó több mint 30 napja van az országban , és itt is jártak le a papírjai.
2012. máj. 5. 22:45
 2/5 anonim ***** válasza:

Külföldi autó, akkor külföldi papírjai vannak és átakarod íratni magyarra a nevedre? Mert ahhoz egy rakás minden kell:


Külföldi ügyintézés: forgalomból végleges kivonás, eredetiségvizsga


Belföldi ügyintézés: műszaki vizsga, regadó, rendszám, forgalmi, törzskönyv

2012. máj. 5. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Tisztában vagyok vele, a költségekkel is kb. Csak ha már eltelt kb 2 hónap még ellehet intézni ezeket?

És az útvonalengedélyt kiadhatják rendszám nélküli autóra?

2012. máj. 5. 22:55
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Hát nem tudom, biztos át lehet íratni, csak számolni fognak rá büntetést.


Nekem a szlovákok, amikor írattam át az autót azt mondták 2 lehetőségem van:


1. veszek egy 30 napos ideiglenes rendszámot 66 euróért és addig átiratom az autót magyarra


vagy


2. nem veszek rendszámot, viszont akkor csak trélerrel mehet


Szóval útvonal engedély szóba se került.

2012. máj. 5. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszod. Tréler viszont elég drága lenne. Nem tudom mitevő legyek. :)
2012. máj. 5. 23:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!