Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Egy kategóriával lejjebb fog...

Egy kategóriával lejjebb fog csúszni?

Figyelt kérdés

Még januárban összekarcoltam édesapám kocsiját egy másik kocsival a mélygarázsban. Ezért a legmagasabb kategóriából (nem vagyok még ebben annyira benne de úgy tudom B10)lecsúszott az eggyel alattiba. Most is sikerült -én gyökér- enyhén egy kis reanultnak leheletnyit neki horzsolni a bal elejét, így a kérdésem, hogy akkor most megint egy kategóriával lejjebb fog csúszni? (a költségét nekem kell majd megtéríteni)



Illetve még egy dolog, hogy a második esetben nem vagyok biztos, hogy horzsoltam, mert nem halottam semmit, csak amikor kiszáltam láttam a másik kocsi bal elején egy kis karcolást, hogy tudnék erről megbizonyosodni?



2012. máj. 6. 16:31
 1/4 anonim ***** válasza:

Egy betétlap = 2 kategória le

Egy év balesetmentesen = 1 kategória fel. (max. 10-ig)

Tehát a 2 károkozás = 4 bónusz mínusz.


Kis sérülésnél érdemes megegyezni a károsulttal, és saját zsebből finanszírozni a kárt a biztosító kihagyásával.

2012. máj. 6. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Tehát cirka 5 hónapon belül levittem 10-ből 4-be?


Megnéztem most egy 10cm átmérőn kör alakban enyhe horpadás is van sajnos, inkább vékony, hajszálkarcok, de látszik.


Ennek a javítása kb. mennyi lehet?


Illetve még mindig nem vagyok benne biztos, hogy én okoztam, bár valószínű mert nem találtam több karcot a kocsin.


És visszamenni B10-be mennyi ideig tart?

2012. máj. 6. 17:24
 3/4 A kérdező kommentje:
Ja most olvastam, tehát 4 év mire felmegy? Istenem :@ inkább kifizetem a kárt zsebből ha nem túl vészes.
2012. máj. 6. 17:25
 4/4 anonim ***** válasza:
0%
2két kocanás elveszik jogsid .
2012. máj. 6. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!