Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Kihez lehetne fordulni aki...

Kihez lehetne fordulni aki eléggé otthon van biztosítás ügyben?

Figyelt kérdés
2011. év elején a biztosításom fordulónapja előtt felmondtam előző biztosításom, hogy ugyanannál a biztosítónál újra is kössem. Az előző szerződés megszűnt, de az újat nem kötötték meg. Sajnos én sem voltam résen, hogy nem jött kötvény, illetve fizetnem sem kell. Sok idő múltán érdeklődtem a biztosítónál, valóban nem született meg az új szerződés. Azóta újrakötöttem és fizetem a biztosítást. A fedezetlenségi díjat követeli rajtam a biztosító, már követelés kezelő cégnek adták át az ügyet. A helyi iroda dolgozói azt javasolták, hogy ne fizessük be, majd elévül. Úgy gondoljuk, ők is hibáztak, és a "nagy újrakötési lázban" valahogy néhány ügyfél szerződését nem kötötték újra. Saját bevallásuk szerint is több ilyen esetük volt. Kihez tudnék fordulni? Bizonyítani nehéz lenne, hogy a biztosító is hibázott. Mit lehet ilyen esetben tenni?
2012. máj. 10. 07:21
 1/2 anonim ***** válasza:

Na a helyzet a következő:


1. "de az újat nem kötötték meg."


Nem nekik, hanem neked kellett volna megkötni, ha te mondtad fel, nem nekik kell utánajárni, hogy biztosításod legyen.


2. Fedezetlenségi díjra két lehetőséged van: vagy kifizeted és az új biztosításoddal mész tovább, vagy üzembentartót cserélsz, mert akkor nem kell kifizetni a fedezetlenségi díjat, ugyanis új biztosítást kell ilyenkor kötni az új üzembentartóra. Elévülni csak így tud, ha a te neveden marad a biztosítás úgy nem.

2012. máj. 10. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Elvileg igen de ugyanaz a biztosító megkötötte, mondván, hogy elévül a mabisz díj. Most viszont kaptam egy levelet behajtó cégtől....
2012. máj. 10. 21:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!