Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Autó építési engedély. Lehetsé...

Autó építési engedély. Lehetséges? Többi lent

Figyelt kérdés

Nos, lenne egy olyan ötletem(nem tudom mennyire meg valósítható a dolog, ezért is teszem fel itt a kérdést)

hogy egy kombi(30 évnél öregebb) autóból egy pick up-ot építsek? Azt tudom, hogy kell hozzá építési engedély, mert forgalomban szeretném használni, csak abban szeretnék segítséget kérni, hogy ez milyen bonyolult procedura..Esetleg valaki csinált már ilyet?Ha igen, mennyi idő volt meg kapni az engedélyt, milyen bonyolult és milyen költségben lenne? :)

Köszi előre is a válaszokat.



2012. máj. 14. 20:42
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha egyszerű és olcsó lenne, akkor Magyarországon tömegével szaladgálnának az ilyen átépítések. Ha jól tudom, néhány éve megszűnt az a cég amelyik egyedileg épített Lotus 7-replikákat Opel motorral Helix néven, egyedül róluk tudom hogy csináltak ilyesmit - illetve néhányan maszekba építettek még replikákat, de azok nem papírozott autók. Érdemes utánanézni a magyar locost és kitcaros szcénában, néhány évvel ezelőtt így állt a dolog: [link]
2012. máj. 14. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ezt nem tudom.. Viszont én is utána akartam járni ennek.

De a hivatalba lövésük nincs csak a málnásba akarnak bevinni. Az a baj hogy 2 felé lehetne elindulni az ügyben. Az egyik az autó 2 személyesre minősítése aztán egy átalakítási engedély.

A másik a teherautóra való átmódosítás... Hogy melyik a járhatóbb és az olcsóbb út azt nem tudom. De ha megtudsz valamit azt megköszönném ha megosztanád velem is. Köszi heló...

2012. máj. 15. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
#2: Az már csak a lepapírozás és a műszaki dolgok, az a könnyebbik, mondhatni rutinszerű része. Előtte azonban valahogy át is kell építeni szabályosan azt az autót, hogy az NKH ne köthessen bele. Azt nem lehet, hogy csak úgy flexxel nekiesik valaki egy autónak, aztán a végeredményt (legyen az akármilyen jó vagy rossz) csak úgy forgalomba helyezik.
2012. máj. 15. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!