Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Ideiglenes vezetői engedély?...

Ideiglenes vezetői engedély? (segédmotoros kerékpárra már van jogosítványom)

Figyelt kérdés
Az lenne a kérdésem, hogy ha kismotorra már van jogosítványom és most szereztem meg a B kategóriát, akkor az okmányirodában állítanak-e ki nekem ideiglenes jogosítványt, amit használhatok vezetésre?

2012. máj. 2. 14:06
 1/6 anonim ***** válasza:

Nem, meg kell várnod a kártyát!

:)


Te vagy a heti nyertes, aki először tette fel ezt a kérdést ezen a héten!


Már hiányzott a hosszú hétvégén.

:(

2012. máj. 2. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
De nem úgy van, hogy ha már van vezetői engedélyed akkor kapsz ideigleneset? Nagypapámnak is újítani kellett, igaz, neki B-ről B-re de ő kapott ideigleneset. Csak azt nem tudom, hogy ez M-ről B-re is igaz-e?
2012. máj. 2. 20:10
 3/6 anonim ***** válasza:

Mondd, miért nem használod az a ki-beszabott keresőt?


Ezen az oldalon átlagban heti 3 potenciális szervdonor kérdezi meg ugyanezeket!


http://www.gyakorikerdesek.hu/kozlekedes__biztositas-papirmu..


http://www.gyakorikerdesek.hu/kozlekedes__biztositas-papirmu..

2012. máj. 3. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Itt a törvény is, de nem tudom, hogy ha M-ről B-re váltok, akkor is ugyanígy van-e?


326/2011 (XII.28.) Kormány rendelet

3. §

(2) A Magyarország területén járművezetési jogosultság igazolására alkalmas az ügyfél által együttesen bemutatott, az adott kategória tekintetében lejárt érvényességű vezetői engedély és a közlekedési igazgatási hatóság által a kérelemről elektronikus úton kiállított és az ügyfélnek átadott adatlap a vezetői engedély cseréjére irányuló eljárás kezdeményezését követően az új vezetői engedély kiadásáig, de legfeljebb a kérelem benyújtásától számított 60 napig.

2012. máj. 3. 14:10
 5/6 anonim ***** válasza:

Csináld csak ha jobban tudod!


Tudom, a nyagymamát kell vinni kórházba, és más halaszthatatlan dolgok várnak, amit csak autóval lehet elintézni!

:)


Persze ilyenkor már nem bírtok várni két hetet, mielőtt potenciális gyilkosokká válnátok!

:(

2012. máj. 4. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Sajnos nem tudom jobban, pontosan ezért tettem fel a kérdést. Nem tudom miért kell előítéleteket felállítani, nem mindenki vezet úgy, mint egy vadbarom. És szerintem valamilyen szinten megérthető, ha egy gyerek először vezethet autót, kb. 1 hét múlva, akkor jobban várja, mintha egy ötévesnek azt mondod, hogy 12 év múlva vezethetsz. Nem? :)
2012. máj. 4. 14:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!