Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Tegnap reggelre meghúzták az...

Tegnap reggelre meghúzták az autómat, a hátsó lökhárítón sérült a fényezés. Mit tegyek? Tovább lent.

Figyelt kérdés

Az okozó a szélvédőmön hagyott egy cetlit, amire azt írta, hogy ő húzta meg az autót, és írt egy telefonszámot is. Ez rendben is lenne, de hívtam tegnap is, ma is és nem veszi fel a telefont. Nyilván meggondolta magát. Írtam neki sms-t, hogy hogy ki vagyok,de semmi válasz.

A kérdésem, hogy feljelentsem-e? Valamint, ha szám alapján megtalálják, és tagad, akkor mi a további lépés? Kárszakértő? És ha nem állapít meg semmit nekem kell a díját fizetni?

Nyilván addig a biztosító sem fizet.

Köszönöm előre is.


2012. máj. 15. 20:42
 1/2 anonim ***** válasza:
még most és holnap próbáld felhívni, ha nem veszi fel, irány a rendőrség. bár mondjuk nem hiszem hogy kinyomozzák a telefont, így lehet hogy jobb lenne ha szétnéznél nem-e van ott egy kamera valahol.
2012. máj. 15. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Így már én is jártam, csak nekem cetlit se hagytak :(


Az a probléma, hogy ha meggondolta magát, akkor simán mondhatja, hogy csak egy rosszakarója tette oda a cetlit.


Viszont ha foglalkozik vele a rendőrség, akkor megvizsgálják az autóját és valószínűleg ott lesz a nyoma az ő kocsiján is.


A biztosító úgy tudom, hogy csak rendőri végzés után fizet (balesetnél legalábbis így működik- ebben az esetben nem tudom biztosra mondani).


Szerintem írj neki egy sms-t, hogy 1 órája van visszahívni, különben mész a rendőrségre és még ma meglátogatják őt. Ez lehet a leghatásosabb szerintem :)

2012. máj. 15. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!