Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Kategória váltáskor lehet e...

Kategória váltáskor lehet e vezetni régi jogosítvánnyal és papírral? M-->B. Kategória

Figyelt kérdés

Az interneten egy jogszabályt is találtam miszerint igen is lehet de nem vagyok biztos benne hogy ezt a Sünök is tudják..

326/2011. (XII. 28.) Korm. rendelet

3. §

(2) A Magyarország területén járművezetési jogosultság igazolására alkalmas az ügyfél által együttesen bemutatott, az adott kategória tekintetében lejárt érvényességű vezetői engedély és a közlekedési igazgatási hatóság által a kérelemről elektronikus úton kiállított és az ügyfélnek átadott adatlap a vezetői engedély cseréjére irányuló eljárás kezdeményezését követően az új vezetői engedély kiadásáig, de legfeljebb a kérelem benyújtásától számított 60 napig.



2012. máj. 17. 20:02
 1/5 anonim ***** válasza:

Amit beidéztél, az arra vonatkozik, mikor lejár a motor jogsid, cserélned kell, és ezt kérelmezed. Ezt a Sünök is tudják.

De te ezt hogy hozod össze a kategóriaváltással? Mi járt le?

Mit akarsz vezetni?

2012. máj. 17. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Szia! Én most vizsgáztam le B-böl és hogy amíg kézhez kapom az új jogosítványom addig esetleg lehet e vezetni autót. De akkor már az az egy hónap nem oszt nem szoroz.
2012. máj. 17. 20:19
 3/5 anonim ***** válasza:

A szövegértelmezés is olyan "jól" megy, mint a helyesírás...


De biztos a sünök a h.lyék...

2012. máj. 17. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én mikor kategóriát bővítettem elvették a jogsim a hivatalba és 3 hétig nem volt jogsim míg a másik nem jött meg.
2012. máj. 18. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Kategóriaváltásnál NEM fogadják el a papírt.

Sőt, lekérdezik, és ha a rendszerükben sem szerepel az uj kategória, akár el is tilthatnak tőle egy időre kategórián kívüli vezetésért.

Ha szerencséd van, akkor a rendszerben már benne van és a postán már jön a jogsi, de erre ne blazírozz. Ekkor meg megbüntetnek, mert nincs nálad.

A kismotort viszont (M kategória) vezetheted addig is.

2012. máj. 18. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!