Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Segédmotor vásárlása után...

Segédmotor vásárlása után azonnal kell biztosítást kötni?

Figyelt kérdés
Ha veszek egy 50ccm-es motort, akkor én azt haza sem hozhatom saját lábán? Vagy van bizonyos idő, amíg simán csak az adásvételivel tudom használni? Vagy hogy működik ez? Azt hallottam, hogy 1 hét áll rendelkezésre, hogy biztosítást kössek a motorra az adásvételtől számítva.
2012. jún. 2. 17:36
 1/10 anonim ***** válasza:
Még aznap meg kell kötni. Én egy hét múlva mentem be a biztosítóhoz és ott mondta a fickó hogy akkor most alá kéne írni egy nyilatkozatot, hogy a motort nem használtam egészen a biztosítás megkötésének a napjáig, különben fizetnem kéne minden nap után ameddig nem volt rajta biztosítás. Én meg csak pislogtam mint hal a szatyorba, mert nem tudtam hogy rögtön meg kellett volna kötni. Szóval a rendesebb biztosítók alá iratnak egy nyilatkozatot, a nem olyan rendesek meg kifizettetik veled...
2012. jún. 2. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Ejha :/ Tehát ha most én pl hazahozom a motort egy síma adásvételivel és ha megállít a rendőr, akkor meg is büntethet?
2012. jún. 2. 17:59
 3/10 anonim ***** válasza:
Azt nem tudom, mert engem nem állítottak meg. :D
2012. jún. 2. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
:D Ismerősöm is úgy megy, hogy van nála egy toll és egy adásvételi, ha megállítaná a rendőr gyors ráírna egy dátumot, hogy a motort nem rég vette, így még a biztosítóval nem volt ideje szerződést kötni.. :D
2012. jún. 2. 18:03
 5/10 anonim ***** válasza:

Azért kötelező felelősségbiztosítás a neve.


1.Ha közúton használod a motort kell!, hogy legyen rajta biztosítás.


2.Ha megállítanak akkor megbűntetnek 50-200e Ft-ra.


3.Ha esetleg baleset lenne, teljesen mindegy, hogy te vagy a hibás, vagy nem, neked kell állni a sérült jármű javítását, esetleg ember korházi számláját.

(ez nem kis összeg, akár több tíz millió is lehet.)


Neten lehet kötni biztosítást. Miután megkötötted 1 hónapod van rá, hogy befizesd a csekket, addig biztosítva van a motorod. Ezt a kinyomtatott papírral tudod igazolni.


Ne szórakozz ilyennel, engem megállítottak aznap mikor hoztam haza a kocsimat. 50e re meg is büntettek és még pontot is kaptam.

2012. jún. 2. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Rendben köszönöm, akkor ha lehetőségem lesz rá, még a helyszínen kötök interneten biztosítást és kinyomtatom, hogy megvan :)
2012. jún. 2. 18:52
 7/10 anonim ***** válasza:

Ja igen, 1 hét van, hogy köss biztosítást, erre az időszakra nem számítanak fel díjat a biztosítók, mint fedezetlen időszak.

DE ez idő alatt nincs biztosítva a jármű. Ha nekimész egy 7-es bmwnek sokba fog kerülni.


Ismerősödnek meg mondd el, hogy az nem számít, hogy aznap vette a járművet, nem vehet részt forgalomban KFGB-nélkül.

Ha szerencséje van elengedik.

(Bár ezt nem értem, hogy ha megállítanák akkor gyorsan előkap egy tollat, és ráírja a dátumot az adásvételire?

Azt hiszi nem vennék észre?)

2012. jún. 2. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ha már láttad a motort, és úgy mész oda, hogy kifizeted és hozod akkor akár otthon is meg tudod kötni, csak az adatokat kell egyeztetni az eladóval.
2012. jún. 2. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Teljesen életszerű, hogy leinti a rendőr ő meg még a motoron ülve előturkálja a zsebéből az adásvételit és mielőtt megállna aláírja :D
2012. jún. 2. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Még nem láttam a motort :) Majd kiderül, hogy azonnal vagy majd később hozom el :D És igen a logikát én sem értem, hogy akarná ráírni a dátumot.. :D
2012. jún. 2. 21:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!