Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Az eladott autóm nem íratta...

Az eladott autóm nem íratta át az új tulaj és azóta halmozza a büntetéseket. Szerintetek mi tévő legyek? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Fél éve eladtam az autómat egy kereskedőnek ő pedig tovább adta. Az okmányirodában le is jelentettem az eladást. Már arról is jött papír, hogy az autót kivonták a forgalomból átíratás elmulasztása miatt. Azóta már kaptam pár parkolási és gyorshajtási büntetést is ami csak azért zavar mert egyfolytában bizonygathatom mindenkinek, hogy már nem én vagyok a tulaj. Nagyon elegem van és szeretném törvényes úton módon a dolgot egyszer és mindenkorra lezárni, hogy ne engem szekírozzanak más hanyagsága miatt. Mi tévő legyek?
2012. aug. 3. 15:09
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha az okmányirodában leadtad az adásvételit, akkor ők tudnak róla, téged pedig értelemszerűen nem tudnak megbüntetni. Viszont érdemes lenne bemenned megint, esetleg a látvány kedvéért vinni pár büntetést, meg az adásvételit - aztán megkérdezni, hogy miért te kapod a büntetéseket és mit tudnának tenni.


Sokszor, pl. a biztosítás nem fizetése miatt 1-2 hónap alatt ki tudják tiltani a forgalomból az autókat..

2012. aug. 3. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
akkor az okmányiroda lepecsételte az adás-vételit nem? kérj meg valakit, hogy szkennelje be neked, ha jön valami büntetés akkor csak e-mailban küldd el nekik.
2012. aug. 3. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Ezen már az eladás másnapján túl voltam (lepecsételt adásvételi). A scannelt adásvételit meg már minden buntetésre elküldtem válaszként. Sőt mint ahogy a kérdésben is írtam az autó már hivatalosan ki van vonva a forgalomból.

Az lenne az igazi kérdés, hogy ezek után van e mód még tovább lépni ez ügyben, hogy végleg tudomásul vegyék, hogy nekem az ég világon semmi közöm az autóhoz. Ha a jövőben az új tulaj cserbenhagyásos gázolást követ el vagy akármilyen súlyos bűncselekményt akkor majd nálam "kopog" éjjel a rendőrség?

2012. aug. 3. 17:42
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Mindent megtettél, amit jogilag lehetett.

Amint leírtad már az okmányiroda is kitiltotta a forgalomból a kocsit. Sajnos már ők sem tudnak mást tenni.

Azért kapod még mindig TE a büntetéseket, mert "valaki okos" jogszabályt módosított, így megszűnt a régebben csak " kényszer átírásnak " nevezett eljárás. Azaz, ha a vevő nem íratja át önként a megvett kocsit, hivatalból az okmányiroda nem írhatja a nevére. Csupán kitiltja a forgalomból. Persze a nyilvántartásba rögzítették, hogy te eladtad, de ezt csak egy záradék formájában tehetik meg. Viszont, amikor szabályszegést követ el valaki, a nyilvántartó nem adhatja ki a záradékban szereplő adatokat, ezért adják meg mindig a te nevedet, mint utolsó bejegyzett tulajdonost.

Szóval ez egy ördögi kör.


A megoldást az jelentheti, ha egy közúti ellenőrzés során a rendőr számára kiderül, hogy ki van tiltva a kocsi a forgalomból, mert akkor elveszik a rendszámát és a forgalmiját. Ennyi.


Addig marad az átírást elmulasztó tulajdonos bírságolása, amely azonban nem túl hatásos.

2012. aug. 3. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Borzalmas, hogy mennyit lehet szenvedni a másik ember hanyagsága miatt. Az sem mellékes, hogy a törvény megint a törvényszegőt óvja meg a becsületes ember meg hagy szenvedjen...

Amúgy már bőven meghaladja az új kedves tulaj bírsága az autó értékét mintha direkt gyűjtené őket. fel nem fogom, hogy mit gondolhat és mi játszódik le az ilyen emberben, hogy majd ő megússza?

2012. aug. 3. 22:47
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
hagyd a francba ne foglalkozz vele ezen ne emészd magad, bármi is történik egyértelmű, hogy nem a te sarad
2012. aug. 3. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:

Megkérdezhetem, hogy hova vitted be az autód?Milyen kereskedés?Csak mert azt írtad, hogy "eladtad az autómat egy kereskedőnek" Akkor valószínű a kereskedő is bakizott.Mert ugye ha én eladom az autómat akkor csinálok adásvételit, és ugyebár akkor már nem te vagy az utolsó tulajdonos, hanem a kereskedés.És akkor innen következik, hogy nem neked kéne kapnod a büntetéseket, hanem a kereskedésnek (azaz aki nevére lett íratva).

Lehet, hogy hülyeséget írok, de a logika ezt diktálja.Szóval valószínű, hogy a kereskedő is buktázott.Azzal viszont lehet tovább is menni!!

2012. aug. 7. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

15 napon belül tovább adta és ezért nem köteles elvileg átíratni. Amúgy meg azóta kutatok, hogy mit csinálhatnék de az egész rendszer ami kivan találva úgy rossz ahogy van.

Mivel öreg az autó és májusban lejár a műszakija abban reménykedek, hogy azután már nem fogják használni.

Remélem a tél betesz neki és soha a büdös életbe nem fog beindulni. Az fix, hogy semmilyen biztosítás sincs rajta...

2012. aug. 7. 12:18
 9/12 anonim ***** válasza:
70%
A 15 nap nem azt jelenti, hogy nem kell átíratnia!!!! Ha csak egy napig van nála, akkor is át kell íratni. A 15 nap azt jelenti, hogy addig ben büntetheti meg pl. a rendőr. Illetve az Okmányirodának is meg kell várni a 15 nap elteltét ahhoz, hogy megindíthassa az átírás elmulasztása miatt az eljárását. A kereskedőnek meg pláne tudnia kellene ezt! Sót, ha főtevékenységként jármű kereskedelemmel foglalkozik, kérhet a NAV-tól átírási illetékmentességi igazolást. Ekkor is át kell íratnia a kocsit, csak nem fizet vagyonszerzési illetéket.
2012. aug. 8. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

"A 15 nap nem azt jelenti, hogy nem kell átíratnia!!!!"


Át kellene íratnia. A gyakorlatban megy még mindig a játék a félig biankó adásvételikkel, az egy tanúval, a "majd kitöltünk másikat, addig a 4 példány nálam marad" dologgal... És minél olcsóbb autóról van szó, annál nagyobb az összevisszaság. Egy 22 éves Fordot próbálok eladni, hát már próbáltak az okirathamisításon keresztül a hamis tanúzásra meg mindenre rávenni kerekedők, akiknél próbáltam lepasszolni kp-ért...

2012. aug. 8. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!