Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Márciusban vettem autót,...

Márciusban vettem autót, használtan, kereskedőtől. erre az évre kell fizetni teljesítményadót? /régebbi nevén súlyadó / vagy elméletileg az előző tulaj kifizette az évre?

Figyelt kérdés

2012. aug. 3. 15:22
 1/1 anonim ***** válasza:
a kereskedők általában ki szokták vonatni a forgalomból ideiglenesen az autót, pont azért, hogy ne kelljen teljesítményadót fizetni a gépjármű után. Ebben az esetben az új forgalomba helyezés mellett ki kell fizetni a teljesítményadót is. A másik lehetőség, hogy az előző tulaj kifizette, de neki márciusig kellett ezt teljesítenie, ha Te márciusban vetted a kereskedőtől, a mai viszonyok mellett vélhetően már az előző év végén is ott állt az autó, tehát ebben az esetben senki nem fizette még ki erre az évre az adót. Menj be (vagy hívd fel) az önkormányzat adócsoportjához, ott rendszám és személyes adatok után megmondják ,hogy rendezve van-e vagy nincs. Én arra tippelek, hogy nincs.
2012. aug. 3. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!