Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Gyermek nevére hogyan kerülhet...

Gyermek nevére hogyan kerülhet autó tulajdonjoga?

Figyelt kérdés
Autót szeretnék venni,a kislányom (9 éves) nevére szeretném ha kerülne és én lennék az üzembentartó?!Hogyan lehetséges ez?
2012. okt. 8. 13:42
 1/5 anonim ***** válasza:

Azt nem tudom, hogy kiskorúnak lehet-e autója, de egyébként annak a nevére veszel autót, akinek akarsz.


Viszont nem értem, mi értelme van egy ilyen ki gyereknek autót venni. Az egyetlen "haszna", hogy eladni nem tudod többé, amig nem lesz nagykorú.

2012. okt. 8. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Az az értelme, hogy nem viheti el a behajtó...
2012. okt. 8. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
Úgyhogy megveszed az autót,és utána elmentek közjegyzőhöz és a nevére íratod.Mi is így csináltuk a házzal,szintén ilyen okokból.:-)
2012. okt. 9. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm!Igen a volt férjemnek van némi tartozása és én vagyok az adóstárs már egy autót elvittek emiatt,nem vagyok milliomos 150 eFt-os autóról beszélünk de a mindennapokhoz szükségem van rá,de a közjegyző lehet hogy drágább mint maga az autó..... :-( más megoldás nincs????????
2012. okt. 11. 09:07
 5/5 anonim válasza:
A közjegyző 30000 forintodba fog kerülni max 40000 forintba,más megoldás nincs mert csak közjegyző által hitelesített szerződés van,tulajdoni lap,meg minden más hivatalos papír.
2012. okt. 11. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!