Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Hobbi biztosítás kötése 25...

Hobbi biztosítás kötése 25 (mindjárt 26) éves autóra?

Figyelt kérdés
Eladásra ítélte egyik ismerősöm a 25 (hamarosan 26) éves VW Sciroccoját, potom pénzért. Az autó motorcserés, de makulátlan (nem gyári) állapotban van. Arra lennék kíváncsi, hogy milyen típusú kedvező biztosítást tudnék rá kötni, illetve ezt hogyan tehetem meg, mert az autót csak hobbiautónak használnám. Ahogy eddig nézegettem, a hobbi célú biztosítás a 0-25 év közti autókra vonatkozik, míg a 25 évnél idősebb autókra az Old Timer biztosítás, ám ezeknek az autóknak korhűen kell kinézniük (mondanom sem kell, hogy a kiszemelt Scirocco nem az). Előre is köszönöm a segítséget!

2012. okt. 4. 00:01
 1/2 anonim ***** válasza:

A múzeális minősítést 30 éves kor után lehet megszerezni, és akkor vannak kedvezmények!

[link]

Ezekre kevesebb adót kell fizetni.


Persze vannak kedvezmények kötelezőre is. Megnéztem a "hobbi" ajánlatokat, és nekem pl. olcsóbb a sima KGFB-m, mint az itt felsorolt árak!

[link]

2012. okt. 4. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

www.kedvezmenyesbiztositas.hu/


Esetleg nézd meg ezt, de a nagyobb létszámú klubok szoktak tudni kedvezményeket biztosítani, ha nem is sokat, csak pár százalékot.

2012. okt. 4. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!