Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » S. O. S.! Baleset után mi a...

S. O. S.! Baleset után mi a teendőm?

Figyelt kérdés

A mai napon hátulról kb. 50 km/h sebességgel belém hajtottak, az autóm teljesen összetört (Opel Vectra A).

A másik fél azonnal elismerte a felelősségét, és szerencsére senkinek sem lett baja, ennek megfelelően meg is írtuk a papírt.

Az a kérdésem, hogy a biztosítótól, vagy független szakértőtől (vagy illetékes szervtől, nem tudom kihez forduljak) lehet kérni, hogy pénzösszeg helyett vigyék el a kocsimat, és javítva hozzák vissza?

Azért szeretném ezt a megoldást választani, mert az autómat - ami nagyon öreg - valószínűleg (gazdasági?) totálkárosnak minősítik, mivel így a biztosítónak kevesebbet kell fizetnie, mint a valódi kár, nekem viszont ekkora kár javítását nincs lehetőségem jelenleg kifizetni (illetve a biztosító által majd adott töredék összeget kiegészíteni), viszont csak kocsival tudok a munkahelyemre bejárni. (35 km-re van a munkahelyem egy ipari parkban, aminek még a közelébe sincs tömegközlekedés sajnos, a munkatársaim pedig nagyon messze laknak tőlem, így nem megoldható hosszú távon, hogy ők vigyenek be.)

Nagyon köszönöm előre is a segítséget!



2012. okt. 8. 17:31
 1/8 Agytörzsi Prof. ***** válasza:
Ha mozgásképes maradt az autó, akkor járj vele így dolgozni addig. A biztosító csak hosszú idő elteltével fog fizetni, az általuk kalkulált összeget. Esetleg bontott alkatrészekből kijön abból az összegből is.
2012. okt. 8. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Nyilván végső esetben ez is megoldás (igaz én bíróság elé fogom vinni az ügyet szükség esetén), de a kérdésem nem erre irányult.

Nekem a leggyorsabb, legtisztább útra van szükségem, amire támadt egy ötletem, ami nem tudom, megvalósítható-e, vagy csak fikció marad.

Kérlek benneteket, a konkrét kérdésre adjatok választ, és ne illegális megoldásokra buzdítsatok.


Mellesleg a magyar jog sajnos ilyen sz@r... :(

2012. okt. 8. 20:26
 3/8 A kérdező kommentje:
Ja és a kocsi mozgásképtelen, ami nélkül dolgozni sem tudok hosszú távon, tehát gyors megoldásra van szükségem, ami önerőből nem megy, ezért gondoltam a fent leírt lehetőségre, csak nem tudom, létezik-e ilyen, erre szeretnék választ kapni. :(
2012. okt. 8. 20:26
 4/8 Agytörzsi Prof. ***** válasza:
Nincs ilyen lehetőség tudtommal. A biztosító viszonylag lassan dolgozik, és nem fogja a gondjaidat figyelembe venni. A bontós megoldás nem illegális, a biztosító által ajánlott összegből, valószínű, csak az lesz kivitelezhető.
2012. okt. 8. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Azt tudom, hogy sajnos a pénz sok idő, ezért is lett volna jó másképp megoldani.

Köszönöm a választ, sajnálom, hogy ilyesmire nem nyílik lehetőség.

Egyébként a hibás fél teljes mértékben együttműködő volt, szinte a kitöltendő papírral a kezében szállt ki a kocsijából.

A bontós megoldással nincs is bajom, egyedül az idő az, ami számít, hogy mielőbb járhassak dolgozni rendesen.

2012. okt. 8. 20:47
 6/8 Agytörzsi Prof. ***** válasza:
Kérhetsz gyorskárt is, ebben az esetben adnak egy összeget. Ez a leggyorsabb, de így fizetnek a legkevesebbet. Aztán a többi már adott.
2012. okt. 8. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Sajnos a pénz akár azonnal, akár később, de az összeg miatt nem megoldás számomra. :(


Na mindegy, a bíróságon utána járok ma a lehetőségeimnek, és meglátjuk, mit tehetek, kár tovább ragozni, mert a konkrét kérdésemet senki nem tudja megválaszolni, csak borzalmas alternatívákat kapok, amik lehetőségeiről én is tudok, de nem érek velük semmit, meg a tippelgetés megy, mert senki nem tudja konkrétan. Nem adom fel, hátha van ilyen lehetőség is.


Köszönöm a válaszokat!

2012. okt. 9. 06:50
 8/8 anonim ***** válasza:
Kicsit értetlenül állok az eddigi javaslatok előtt. Velem ugyanis ugyanaz történt, mint veled (csak kisebb kárral) és teljesen sima, magától értetődő volt az ügymenet. Baleset után a papírokkal mindketten biztosítóba be, onnan kárszakértő pár nap alatt kijön, megnézi, ad egy papírt az állapot felméréséről. Azzal és a baleseti papírral beballagsz egy szervizbe (lehet márka, partner vagy bármilyen, a lényeg az, hogy kapcsolatban legyen a biztosítóval). Ha a szakértő nem írt olyat, hogy valamibe (pl. fényezésbe) fizess önrészt, mert az már előtte is sérült volt, akkor a kocsi el, javítják és a szerviz a biztosítótól megkapja a pénzt. Emlékeim szerint nálam két hét alatt mindennel együtt lezajlott.
2012. okt. 9. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!