Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Összetörtem a robogómat és a...

Összetörtem a robogómat és a biztosító küldött egy levelet, hogy megemelik a biztosítási összegemet vagy kifizethetem a kocsiba okozott kárt! Az a gond, hogy a robogómat el is adtam a baleset után mivel nem volt pénzem megcsináltatni!?

Figyelt kérdés
Az lenne a kérdésem, hogy ha beviszem a biztosítóhoz az adás vételi szerződésemet akkor a biztosító kifizetteti- e velem a kárt? mert elvileg így megszűnik a biztosításom! ??
2012. aug. 2. 21:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
35%
Megszűnt a biztosításod oké, de a B+M besorolásod ettől még rosszabb lesz és X év múlva, ha akarsz venni egy másik motort vagy autót akkor annak is borzasztó magas lesz a biztosítási összege, szóval érdemes meggondolni, hogy nem-e akarod inkább kifizetni, ha nem olyan nagy összeg.
2012. aug. 2. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
73%

Nem szűnik meg a biztosításod, a bónuszbesorolásod megmarad.

Nem fogják kifizettetni veled, majd ha később lesz a tulajdonodban jármű, többet kell fizetned negyedévente.

2012. aug. 2. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
A fokozatok 2 év múlva törlödnek, ha nincs az ember nevén biztosítás, tehát két év múlva ugyanazon kategóriában új belépőnek fog számítani.
2012. aug. 2. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

A robogó eladása után azonnal be kellett volna jelentened a motor eladását a biztosítónak. Úgyhogy szerintem az adásvételivel meg a kötvénnyel sétálj be az irodájukba és meséld el hogy már nincs moci.


Mekkora összeg a kár az autóban aminek nekimentél?

2012. aug. 2. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
nem tudom h jött ki nekik, de ez 1 G astra és a hátába mentem bele én azt hittem h alig sérült! de a levélbe azt írták h a kár 775 e ft :S
2012. aug. 3. 00:31
 6/11 anonim ***** válasza:

Congratulations, kérdező, You just set the all-time high score!

1. Kérdező 775 000

2. Computer 000 000

3. Computer 000 000

4. Computer 000 000

5. Computer 000 000

2012. aug. 3. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

G Astra 775e kárral? Nem tudom mikori az az autó, de a legdrágább G is max. 2 millió... 775e-hez elég tisztességesen össze kellett törnöd az egész hátulját. Annyiból márkaszervízben a komplett hátulját kicserélik csomagtérajtóstól, lámpástól és lökhárítóstól szerintem.


Jó lenne tudni, hogy pontosan milyen és mikori autó, meg mekkora sérülés keletkezett. Mi történt pontosan, rendőrt hívtatok, helyszínelés? Ha igen, akkor készített a rendőr fotókat a helyszínen a kocsikról?

Csak azért kérdezem, hogyha tényleg csak minimális sérülést láttál, akkor én a helyedben kíváncsi lennék a kárfelmérő által készített fotókra. Ha nem stimmel a látvány azzal, amit a helyszínen lefotózott a rendőr, akkor bizony valaki csalni akar a te károdra...


Persze ha csak az autós írkált valamit a beleseti bejelentőre, te meg az aláírásoddal elismerted elolvasás nélkül, akkor most a te pénzeden kijavítják az autója összes hibáját.

2012. aug. 3. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
A G Astra tulajának biztosítós kapcsolatai lehetnek. Esetleg ő maga is az! Csak igy lehetséges ez. Anno mi is kihasználtuk anyám biztositós múltját egy balesetnél. Mondjuk nem ilyen aljas tetű módon, hogy a másikon vertünk ennyit. Vizsgáltasd ki az ügyet. Jól át vagy verve. Hidd el, te már nem élnél, ha egy G Astrának 775 ezres kárt csináltál volna motorral!
2012. aug. 3. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Motorral egy Astrában ekkora kár úgy, hogy hátulról mentél bele?

Az ki van zárva, haver egy BMWnek ment neki

2012. aug. 3. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

* megzúzta rendesen, és lett benne 700e, az elejének ütközött oldalról, de autóval, nem motorral.

Ráadásul robogóval, nem 250-el szálltál neki, hogy keresztbe kettévágtad.

A biztosítónál és a szervízben is lehetnek kapcsolatai, hogy ekkora összeget számláztak, ezt vizsgáltasd ki.

2012. aug. 3. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!