Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » On-line biztosításkötésnél ez...

On-line biztosításkötésnél ez hogy van? (AEgon)

Figyelt kérdés

Hétvégén vettem egy autót. Mivel rögtön szerettem volna használni is és mivel hétvégén nincs nyitva biztosító, on-line kötöttem meg.

Másnap kaptam e-mailben 7 oldalnyi szöveget, amelynek ez a címe: "Kötelező gépjármű-felelősségbiztosítási ajánlat az AEGON Magyarország Általános Biztosító Zrt. Részére".


1. Ezzel tudom igazolni, hogy van biztosításom?

2. Fizetési módnak banki átutalást jelöltem meg. Mikor kell átutalnom a pénzt? Ebben a leírásban nincs róla egy szó sem. Esetleg küldenek majd valami számlát, mint a csekkes fizetésnél?


Köszönöm szépen előre is annak aki tud segíteni!


2012. okt. 15. 11:25
 1/2 anonim válasza:
Szia! Abban a 7 oldalban, amit kaptál, van egy igazolólap, 2 kis négyzet egymás mellett Verecky András aláírásával. azzal igazolhatod magad. Utalni pedig akkor fogsz majd tudni, mikor kötvényesítésre kerül a sor. Ha teljeskörűen kitöltötted az online felületet, és meneszteni tudják azonnal a szerződésed akkor kb 15 nap + a postai átfutási idő, míg megkapod a kötvényed. Azon lesz a kötvényszám, az kell beírni a közlemény rovatba, úgy hogy A000 és a kötvényszám, így tudják beazonosítani. A köteleződ addig is az online kötés napja + 60 napig érvényes.
2012. okt. 21. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen.

Az okmányirodában az átíráskor is azt a 7 oldalas papírt adtam oda. Elfogadták igazolásnak, nem problémáztak rajta.

Csak engem zavar egy kicsit, hogy még egy fillért nem fizettem a biztosítónak, de elvileg biztosítva vagyok.

Akkor majd várom a kötvényt és akkor utalok.

Köszi még egyszer.

2012. okt. 21. 16:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!