Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Komoly kérdés, én miért nem...

Sztk44 kérdése:

Komoly kérdés, én miért nem köthetek kötelező biztosítást más tulajdonában lévő gépkocsira, tudtommal nem a tulajdonosra vagy üzembentartóra van a kötelező hanem magára a gépjárműre?

Figyelt kérdés
2012. nov. 26. 18:05
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Viszont a balesetet -amire a biztosítás vonatkozik- a tulajdonos, üzembentartó vagy a vezető okozza!

Jogilag a tulaj illetve az üzembentartó személye köthető a járműhöz.

2012. nov. 26. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
most már úgy van hogy csak az üzembentartó nevére köthető.
2012. nov. 26. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A forgalmiba bejegyzett üzembentartónak kell kötnie, ennek hiányában a tulajdonosnak. Másrészt miért akarsz te olyan dologért fizetni, ami nem is a tiéd... ennyi erővel lehetne időszakos kötelező biztosítás is, mert te csak fél órára használtad a következő haver meg 2 órát és ő is köt egy saját biztosítást? Jó dolog lenne, ha 30-an használják az autót egy nap mindenki rohangáljon kötelezőt kötni? :D
2012. nov. 26. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
A helyzet az hogy a kocsi tulajdonosa külföldön van így én használom ezért gondoltam ha használom én fizetem a kötelezőjét .
2012. nov. 27. 23:54
 5/6 anonim ***** válasza:
Fizetni fizetheted te, de attól még a tulajé az autó....
2012. nov. 28. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

"tudtommal nem a tulajdonosra vagy üzembentartóra van a kötelező hanem magára a gépjárműre"

Persze, de a biztosítást akkor is Te kötöd. Pl. ha van egy B10-es biztosításod, és eladod a kocsidat, akkor az új tulaj nem fogja megkapni a kocsival a B10-et, Te viszont át tudod vinni az új kocsidra kötött biztosításra. Szóval szerintem ezért nem 100%-ig igaz, amit írtál.

A felesleges papírmunkát leszámítva azért sem érdeke a tulajdonosnak, hogy a Te nevedre kerüljön a biztosítás, mert 2 év múlva elveszíti a megszerzett Bonus-fokozatát. Szerintem a legegyszerűbb és legjobb megoldás, hogy a tulaj fizeti a biztosítást, Te meg átutalod neki a pénzt.

2012. nov. 29. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!