Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Ha ausztriából vagy németorszá...

Ha ausztriából vagy németországból hozok haza autót akkor milyen papírt kell írni hogy csak haza viszem az autót és nem ott használom állandó jelleggel?

Figyelt kérdés
Úgy értem hogy ha belefutok egy ellenőrzésbe akkor mivel és hogyan tudom igazolni azt hogy csak most vásároltam az autót és éppen haza tartok vele?
2012. nov. 28. 09:16
 1/6 anonim ***** válasza:
A számla dátummal.
2012. nov. 28. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
És ha nem ad számlát mert egy magánszemélytől vettem?köszi
2012. nov. 28. 09:43
 3/6 anonim ***** válasza:
Adásvételi szerződés.
2012. nov. 28. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Alex67 ***** válasza:
100%

Már több fórumon is volt erről szó, anno én is nagyon érdeklődtem a téma iránt, kerestem, kutattam, de aztán sajnos le kellett tennem róla.

Íme az összeszedett infó, dióhéjban:


Ha magánszemélytől veszed...

Miután megvetted a kocsit, el kell menned az illetékes hivatalba (hazai nevén okmányirodába) és ki kell vonatnod a kocsit az ottani forgalomból, illetve töröltetni kell a kinti nyilvántartásból.

Itt a papírmunkán túl kiváltasz egy ideiglenes rendszámot, amivel haza tudod hozni a kocsit.

Ha jól tudom van illeték fizetési kötelezettség is, ami egyfajta biztosítási díjnak tudható be.

Amennyiben érvényes kinti műszakival veszed, és nem vonatod ki kint a forgalomból a gépet, csak simán hazajössz vele, akkor itthon nem tudod forgalomba helyezni, amíg meg nem törölteted a kinti nyilvántartásból. Ezt csak úgy tudod megtenni, ha előbb kivonatod a forgalomból. Sokkal macerásabb, időigényes, és nem utolsó sorban drágább, mint rögtön kint elintézni a forgalomból kivonást.

(Elviekben a kinti magánszemély pontosan el tudja majd mondani melyik hivatalba, és hova kell menned, feltéve, ha nem egy antiautóstól veszed a kocsit.)

Hála a kinti gördülékeny hivatali ügyintézésnek, 2-3 óra alatt lezongorázható a dolog, és már gurulhatsz is a határ felé:)



Ha kereskedőtől veszed....

Általában segítenek, és megoldják a papírmunkát, neked csak fizetned kell. Amennyiben szerencséd van eleve exportra hirdetett autóba botlasz bele, amin már el vannak végezve az adminisztrációs teendők, így sokkal hamarabb elindulhatsz hazafelé.

2012. nov. 28. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Az előző jól összefoglalta.


Én anno egy szlovák autót honosítottam, leírom hogyan:


1) Szlovákiai ügyintézés:

- eredetiségvizsga

- forgalomból történő végleges kivonás

- ideiglenes 30 napos rendszám

- a nevemre kiállítottak egy szlovák forgalmit(!)


Ezzel hazatudod hozni, van rá 30 nap, hogy honosítsuk.


2) Magyar ügyintézés

- biztosítás kötés (ez legyen az első!)

- műszaki vizsga az NKH-nál

- regisztrációs adó befizetése a NAV-nak

- okmányirodai ügyintézés (forgalmi, rendszám, a törzskönyv postán jön kb 2 hét múlva)


... és kész

2012. nov. 28. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Az előző kettő jól összefoglalta, a kérdés az, hogy Holland autóknál is így működik-e?
2014. máj. 3. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!